“Олімпік” – “Карпати” 0:0. Геометрія без гострих кутів

Львівські “Карпати” цього літа назбирали гравців на два склади, ось тільки про напад не подбали. Точніше кількісно і ця позиція була укомплектована, проте якість головного тренера напевне не влаштовує. Саме тому, за даними ЗМІ, Львів вже залишив Себастьян Рібас, саме тому Роман Дебелко залишився на лаві для запасних, тоді як зелено-білі вийшли на гру без форварда.

Задум Серхіо Наварро полягав у тому, що Ді Франко атакуватиме з глибини, а на вістрі атаки в залежності від ситуації опинятиметься Худоб’як, Чачуа, а інколи навіть Голодюк, який грав значно нижче в центрі поля. Захист тренер порівняно з попереднім матчем змінювати не став – справа наліво розташувались Федецький, Кортеджано, Лобай та Лебеденко. При цьому вище Артема по правому флангу розташувався Мірошниченко, а Фернандо Тіссоне зв’язував оборону з середньою лінією.

Роман Санжар зіграв майже тим самим варіантом складу, що й проти “Шахтаря”. Різниця полягала лише в тому, що Лук’янчука замінив Кравченко. Це призвело до того, що на правий фланг перейшов Шестаков, компанію Антону в центрі склав Іллой-Айєт, а зліва діяв Шабанов. В центрі поля вийшли Цимбалюк, Богданов та Поступаленко, Сондей та Моха атакували з флангів, Біленький отримав місце в нападі.

Перший тайм запам’ятався значним відсотком браку та відсутністю будь-якого загострення. В складі “Карпат” виділявся Ді Франко, через якого будувались усі атаки, ось тільки вивести когось з партнерів на удар італійцю так і не вдалось. Показовим став епізод на 16-й хвилині, коли Мірошниченко вибіг в контратаку, Денису залишалось віддати точний пас на Худоб’яка повз одного суперника, але правий півзахисник затягнув з рішенням і нагоду в підсумку втратив.

У “Олімпіка” як завжди в центрі уваги був Моха, проте і сам марокканець діяв не ідеально, і підтримка від партнерів була слабкою. Фактично за 45 хвилин на дві команди був лише один акцентований удар – Богданова зі штрафного пробив потужно, але по центру, тож Підківка справився.

На фоні першої половини гри другий тайм виглядав куди більш привабливіше. Львів’яни одразу ж заграли активніше та першими створили справжню загрозу воротам – Тіссоне пробив метрів з 20-ти у нижній кут, але Махарадзе зіграв на рівні. Кілька шансів для удару, зокрема й з перспективного штрафного втратив Олег Голодюк.

Господарі змогли відповісти на цю активність лише на 65-й хвилині, коли Моха, скориставшись помилкою Бласко, який замінив травмованого Тіссоне, вийшов на ударну позицію, але у ворота не влучив. Ще в одному моменті Моха натякав на пенальті після контакту з Федецьким, однак арбітр вінгеру не повірив.

Власне, остання третина матчу пройшла у взаємних випадах, які, втім, рідко доходили до завершального удару. Наприклад, на 79-й хвилині “Карпати” в ході однієї атаки втратили одразу два шанси. Спочатку Шабанов в ідеальному підкаті завадив Ді Франко, який отримав пас в центрі штрафного майданчика. М’яч відскочив до Худоб’яка, проте Ігорю шулікою в ноги кинувся Махарадзе. У “Олімпіка” варто відзначити удар Міхальова з лінії штрафного майданчика – Підківка був на висоті. Розв’язка ж могла наступити на п’ятій компенсованій хвилині, коли Моха змістився з флангу в центр та викручував м’яч у дальню дев’ятку – не влучив якихось сантиметрів двадцять.

Якщо для “Олімпіка” грати на нуль в цьому сезоні – це звична справа, до “Карпати” явно прогресують. Хоч донеччани й створювали моменти, проте захищались зелено-білі в цілому надійно. А ось з нападом треба щось вирішувати. Як тут не згадати про Олександра Гладкого, який й досі шукає собі роботу.

Українська Прем’єр-ліга. Сьомий тур26 серпня. Київ. Стадіон “Динамо””Олімпік” (Донецьк) – “Карпати” (Львів) 0:0

“Олімпік”: Махарадзе – Шестаков, А.Кравченко, Владіс-Еммерсон, Шабанов – Богданов, Цимбалюк – Сондей (Мігунов 63), Поступаленко (Хомутов 76), Моха – Біленький (Міхальов 66)

“Карпати”: Підківка – Федецький, Кортеджано, Лобай, Лебеденко – Тіссоне (Аркес Бласко 51) – Мірошниченко, ді Франко, Голодюк (Кльоц 69), Чачуа (Гуцуляк 82) – Худоб’як

Попередження: Кравченко 64 – Лебеденко 70