Пам’ять учених, розстріляних нацистами у 1941 році, вшанували у Львові

logo


У Львові вшанували пам'ять учених, яких розстріляли нацисти у 1941 році

Сьогодні у Львові відбулося вшанування пам’яті учених, яких нацисти розстріляли на Вулецьких пагорбах у 1941 році.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради. 

На заході зібралися представники наукової спільноти, дипломатичного корпусу, духовенство, представникивлади та місцеві мешканці, щоб вшанувати пам’ять 52 загиблих науковців та членів їхніх родин, яких було вбили нацисти внаслідок спеціальної операції.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника на Вулецьких пагорбах і помолилися за душевний спокій загиблих. Цей трагічний епізод історії є частиною нацистської акції “Надзвичайного утихомирення”, спрямованої на знищення інтелектуальної еліти. Арештовані учені, серед яких були відомі філолог Тадеуш Бой-Желенський, медик Антоній Цєшинській таректор Каспар Вайгель, були виведені на місцеві пагорби та розстріляні. 

“Цей вчинок не лише вбивав тіла науковців, але й намагався знищити душі та знання, що їх носили. Сьогодні ми стоїмо разом, щоб ніколи не забути їх жертвопринесення та цінність, яку вони внесли у наш світ”, – наголосив в.о. керуючого справами Львівської обласної ради Ярослав Гасяк. 

Меморіал, відкритий на місці злочину у 2011 році, став символом історичної пам’яті про загиблих науковців у Львові. Цесвоєрідна арка, складена з гранітних каменів, кожен із яких символізує Заповіді Божі. Відсунутий блок із викарбуваною римською «П’ятіркою» символізує порушення п’ятої заповіді «Не убий!».