Парафіяни просять університет внутрішніх справ передати приміщення для музею Андрея Шептицького

logo


Йдеться про приміщення на вул. Кривоноса, 1, що є частиною храму св. Климентія Шептицького.
Фото: Львівський портал

Фото: Львівський портал

Ініціативна група на чолі з отцем Севастіяном Дмитрухом просить університет внутрішніх справ передати приміщення для створення музею на вул. Кривоноса, 1. В інакшому випадку активісти планують почати ряд протестів. Про це з посиланням на настоятеля храму св. Климентія Шептицького повідомляє Духовна велич Львова.

«Минулого тижня ми були у міській раді. Випрацювали пропозиції і сьогодні маємо зустріч у ЛМР. Але ми вже у настрої пікетів і протестів. Тому побачимо, що запропонують нам, і чи будуть тоді завтра пікети-протести під обласною адміністрацією або під міською радою», – каже о. Севастіян.

За словами активістів, приміщення, що належать Львівському державному університету внутрішніх справ, є одним цілим з храмом Блаженного Климентія Шептицького, і саме тут має бути музей Андрея Шептицького. Однак вони дуже занедбані, а процес передачі будівлі церкві тягнеться протягом десятків років.

У департаменті розвитку ЛМР запевняють, що вже підшукують варіанти приміщень, які можна буде передати Львівському державному університету внутрішніх справ. Справу обіцяють вирішити найближчим часом.

«Зараз ми будемо активніше шукати приміщення, куди б погодився переїхати університет. Минулого засідання робочої групи ми звернулися до фонду Держмайна для того, щоб вони підготували перелік вільних приміщень. Питання у тому, щоб забезпечити навчальний процес. Йдеться про 289 кв. метрів. Треба запропонувати альтернативне приміщення. Якщо пропонувати земельну ділянку – це затягнеться на роки. Найкраще – це готове приміщення, яке можна просто відремонтувати», – каже Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Додамо, що на другому та третьому поверхах приміщення є аудиторії. Натомість на першому, який у власності Інституту історії релігії, колись була друкарня університету. Зараз силами церковної громади і небайдужих демонтують непридатну штукатурку, підлоги, фундамент друкарських машин.

Нагадаємо, музей Андрея Шептицького планують відкрити у вересні цього року.