Перенесений львівськими праворадикалами пам’ятний знак повернули на вул. Кульпарківську

logo


Представники Народного Руху України повернули камінь майбутнього пам’ятника героям ОУН-УПА на вул. Кульпарківську, звідки його днями перенесли до Монументу слави на вул. Стрийську члени праворадикальних організацій. Те, що камінь повернули місце, де він був встановлений «рухівцями», підтвердив керівник Львівської міської організації НРУ Ігор Мартинюк.

Нагадаємо, камінь 14 червня самовільно встановили члени Народного Руху України, щоб унеможливити будівництво АЗС «ОККО» на розі вул. Кульпарківської та Героїв УПА. Однак 27 червня члени «Національного корпусу Львівщини», Національних дружин та ГФ «Патріот» перенесли камінь на вул. Стрийську до Монументу слави. Свої дії праворадикали пояснили тим, що вважали обране для встановлення каменю місце на Кульпарківській «невдалим» і «занедбаним». Натомість «рухівці» тоді заявили про крадіжку встановленого ними каменю.

У п’ятницю, 29 червня, голова ГФ «Патріот» Ігор Коцюруба написав у Facebook, що перенесення каменю було «політичною акцією, метою якої було акцентувати на те місце, де має стояти Монумент звитяги українських воїнів» і запропонував «рухівцям» повернути його на Кульпарківську. Ввечері в п’ятницю керівник Львівської міської організації НРУ Ігор Мартинюк підтвердив ZAXID.NET, що камінь повернули на ту ділянку на перехресті вул. Кульпарківської та Героїв УПА, де його встановили, щоб завадити будівництву заправки. Мартинюк зазначив, що камінь повернули «ті громадяни, які його купляли і які мешкають біля скверу».

Як інформував ZAXID.NET, виконавчий комітет Львівської міськради ухвалив рішення про демонтаж аварійного 30-метрового пілону Монументу Слави на вул. Стрийській, а також про оголошення міжнародного архітектурного конкурсу на облаштування простору, де зараз розташований Монумент. Водночас розроблений детальний план території в районі перехрестя вул. Кульпарківської та Героїв УПА передбачає будівництво АЗС самообслуговування.