“Почуваюся більш захищеним”: у курортному Моршині провакцинували майже 70 % населення

logo


У курортному Моршині провакцинували майже 70 % населення від коронавірусу. Саме стільки потрібно для формування колективного імунітету за умовами пілотного для України проєкту з одночасної вакцинації.

Упродовж кількох тижнів у Моршині не зареєстрували жодного випадку захворювання на коронавірус. Одним із головних завдань такої медичної кампанії було, зокрема, повернення на курорт туристів. Адже головний прибуток місту приносять ті, хто приїжджає сюди відпочивати та оздоровлюватись.

Туристи розповідають, через це вони почуваються безпечніше. Приїхала на два тижні у Моршин і киянка Галина Дубовик. Жінка каже, коли збиралась на відпочинок, дізналась, що у Моршині масово вакцинували мешканців.

"Почуваюся більш захищеним": у курортному Моршині провакцинували майже 70 % населенняСуспільне Львів

Галина Дубовик — туристка з Київщини

“Почуваюся безпечніше, хоча сама не вакцинована. У нас тут геть усі ходять без масок, а от персонал всіх санаторіїв, і медзакладі, як правило, всі тут про вакциновані”, — розповідає туристка з Київщини Галина Дубовик.

Ще одна туристка з Київщини Надія Прокопець, каже, що й сама вирішила вакцинуватися.

"Почуваюся більш захищеним": у курортному Моршині провакцинували майже 70 % населенняСуспільне Львів

Надія Прокопець — туристка з Київщини

“Знаєте, тут безпечно. Я сама от привилася і почуваю себе так, правда деякі міри дотримуємося. У магазини, перукарню, бювет, ми одягаємо маски. А на вулиці – ні”, — розповідає Надія Прокопець.

Персонал у бюветі і ті, хто працюють у сфері обслуговування в місті провакциновані на 90%. А всього отримали хоча б одну дозу майже 70 % населення Моршина.

“Загалом провакциновані майже 70% людей. 65 % вакциновані другою дозою. І без сумніву – цей експеримент крім іншого дав економічний ефект, адже сьогодні санаторії є практично повністю заповнені. Коли на початку квітня у найбільшому санаторно-курортному комплексі було 50 людей, то зараз 800”, — розповів мер Моршина Руслан Ільницький.

"Почуваюся більш захищеним": у курортному Моршині провакцинували майже 70 % населенняСуспільне Львів

Моршин, липень 2021

Частина із людей їде до Моршина, аби відновитися після перенесеного коронавірусу, каже лікарка “Моршинкурорту” Олександра Ресевич.

“Зазвичай до нас приїжджають на реабілітацію ті, хто перенесли ковід у середній і важкій формі. Основа – водичка жовчогінна, для печінки, для підшлункової залози, це очищає, допомагає печінці перемогти і з себе видалити залишки тих ліків, які отримала людина. По-друге, вода, яка в нас є сечогінна, а ліки виводяться тільки або через печінку, або через нирки”, — каже лікарка “Моршинкурорту” Олександра Ресевич.

"Почуваюся більш захищеним": у курортному Моршині провакцинували майже 70 % населенняСуспільне Львів

Кабінет реабілітації після коронавірусу у Моршині

Кампанію з імунізації у Моршині поки не припинятимуть. Окрім того поки не відмінятимуть масковий режим у місцевих медзакладах та бюветі.

Що відомоНа Львівщині очікують поставку майже 60 тисяч доз вакцини Moderna, яка розроблена у Америці. Про це під час брифінгу в Львівській облдержадміністрації повідомив регіональний координатор з вакцинації Олег Когут.Загалом для Львівщини передбачили 120 тисяч доз цієї вакцини.Упродовж двох місяців у Моршині не зафіксували жодного захворювання на коронавірус.У межах пілотного проєкту Міністерства охорони здоров’я із вакцинації від COVID-19 щеплення отримало 65% мешканців міста. Про це Суспільному повідомив мер Моршина Руслан Ільницький.На Львівщині запрацюють 14 локацій для вакцинації. Працюватимуть пункти у Львові, Дрогобичі, Трускавці, Стрию, Червонограді, Бродах, Золочеві, Новому Роздолі, Жовкві та Новояворівську.Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму “Дельта” на 80% — львівська епідеміологиняДепартамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов’язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону