Посівна на Львівщині проходитиме в аномальних умовах

logo


Велика вода, різке потепління та нестача насіння можуть серйозно вплинути на хід посівної на Львівщині.

Як розповів SuperAgronom.com агроном Олександр Карпов зі Львівщини, цьогорічна весняна кампанія буде супроводжуватись цілою низкою негативних явищ.

«Найбільший «головний біль»  — сертифікація насіння. Вона тільки починається, а приступати до посіву можна буде вже з дня на день. Питання тільки — що сіяти?» — запитує Олександр Карпов.

За даними Гідрометеоцентру, наступна декада на Львівщині відзначиться різким та стійким потеплінням. Денна температура може сягати +10-12°С. За таким умов сніготанення відбудеться стрімко. При цьому можливий розвиток водної ерозії, розмиття доріг, підтоплення полів.

«Треба було техніку виводити в поле ще вчора, — говорить досвідчений агроном, — бо завтра вона може туди не зайти. Нехай навіть сніг лежить — його небагато. Треба розсівати добрива прямо по снігу, тільки не там де їх може змити в річку чи озеро. За день-два від снігу не буде й сліду, озимі підуть в ріст, а дати їм живлення агрономи не зможуть».

Зараз, за словами агронома, внесення добрив вже частково почалось у Стрийському, Жидачівському, Мостиському та деяких інших районах області.

Посів ярих культур Олександр Карпов теж радить проводити в максимально стислі строки. Львівщина хоча й має достатнє вологозабезпечення, але опади розподіляються дуже нерівномірно. Якщо настане тривала засуха або надовго задощить — строки посіву можуть дуже зміститись. 


А поділитися?