Про трускавецьке сміття: те, що варто знати

logo


Останній раз сміттєвози, що збирають сміття  у Трускавці бачили у суботу зранку. Дві машини забрали відходи  з 4-5-ти найбільших сміттєвих майданчиків і на цьому все. Решта контейнерів у місті залишились переповнені. До сьогодні ситуація не змінилась, сміття накопичується щораз більше, переповнені майданчики вже навіть там з яких у суботу забирали сміття.

Повідомляє сайт ТРУСКАВЕЦЬ СЬОГОДНІ з посиллання truskavets.today.

«Як довго ще це буде тривати»? – обурюються в соціальних мережах трускавчани. «Гнати в шию такого перевізника і негайно проводити новий конкурс» – закликають владу деякі депутати Трускавецької міської ради.

Хто пам’ятає, впродовж останніх п’яти років вивозом сміття з міста-курорту займалась фірма «Ком-Еко Борислав». Також інколи виникали проблеми, але «так-сяк» справлялась.

Сьогодні  вивезенням сміття з Трускавця займається львівське підприємство «ДВ-Екосвіт», яке ще минулого року виграло конкурс. Якщо згадати обставини цього конкурсу, то варто сказати, що інші учасники тендеру, зокрема ТзОВ «Комунальник» (підприємство зі Стрия) пропонували нижчу ціну на послуги і возили б трускавецьке сміття на стрийський полігон. Але, незважаючи ні на що,  конкурсна комісія на чолі з заступником міського голови Трускавця Балицьким чомусь віддали превагу саме львівській фірмі «ДВ-Екосвіт».

Відомо, що фірма-перевізник «ДВ-Екосвіт» також займається вивозом ТПВ з міста Львова. Львівське сміття перевізник, згідно угоди, возить на сміттєзвалище міста Старокостянтинів (Хмельницька область).

Однак, як тільки «ДВ-Екосвіт» отримало ще й тендер на вивезення і захоронення трускавецького сміття, згідно угоди, на бориславському полігоні, то почались активні гастролі вже львівського сміття на бориславський полігон під виглядом трускавецького. Ешелони сміттєвозів, десятки тон львівського сміття щодня заїжджало в Борислав, маючи на руках «трускавецькі документи»… Вийшло так, що львівське і трускавецьке сміття їздило вкупі на бориславський полігон.

У зв’язку з цим депутати Бориславської міської ради під тиском громади, втрутились у ситуацію і заборонили завозити ТПВ із Трускавця для того, щоб унеможливити потрапляння львівського сміття.

Через те, виникла вже зворотна ситуація – відтепер трускавецьке сміття просто нікуди вивозити. Як бачимо, через недобросовісну поведінку фірми-перевізника «ДВ-Екосвіт» сьогодні потерпає все місто.

Згодом, підприємство-перевізник розпочав активні пошуки альтернативного майданчику для захоронення трускавецького сміття, але Дрогобич, Стрий та Самбір відмовились приймати ТПВ з Трускавця.

Для того, щоб й надалі залишатись на ринку надавача послуг у Трускавці «ДВ-Екосвіт», за інформацією з достовірних джерел, примудрилось вивозити трускавецьке сміття разом з львівським на сміттєзвалище міста Старокостянтинів  Хмельницької області. Так що трускавецьке сміття знов їздить вкупі з львівським, але вже тепер не у Борислав, а в іншу область. Ймовірно, це і є основною причиною переповнених сміттєвих майданчиків у місті-курорті.

Що в такому випадку мала би зробити влада міста? Оголосити новий конкурс…але…

Для того, щоб зрозуміти, чому так довго затягується процес оголошення нового конкурсу на вивезення сміття з Трускавця, то треба сказати, що в Україні ринок надання послуг з вевезення ТПВ (сміттєвий ринок) є давно чітко поділений між певними особами. Виявляється, що за «Ком-Еко» – фірмою, яка до цього обслуговувала Трускавець та ТОВ ДВ «Екосвіт», яка виграла тендер і обслуговує сьогодні, стоять ті ж самі люди. Виходить, що надавачі послуг не змінились.  Тобто, в умовах поділеного ринку тендери виграють тільки свої фірми.

Тепер можна зрозуміти чому міська влада Трускавця так мляво реагує на повідомлення щодо переповнених сміттєвих майданчиків. Складається таке враження, що міський голова та заступники закривають на це очі, їхня поведінка інертна, мовляв, все нормально, проблема тимчасова і вона вирішується. Якщо оголошувати новий тендер, то значить на ринок зайде інша фірма, тому й поведінка трускавецької влади зрозуміла – не поспішають оголошувати конкурс, не хочуть робити різких рухів, щоб не йти на конфлікт з впливовими людьми. Бачимо, що сміття поволі починає поглинати місто, а влада мовчить і тим самим, немов, дає час і можливість фірмі-перевізнику якось виправити становище.

На підтвердження цього варто згадати останню сесію Трускавецької міської ради на якій депутат Андрій Кісак звернув увагу міського голови та депутатів на критичну ситуацію, яка виникла з вивезенням сміття. На що Андрій Кульчинський сказав: «Зламалися машини, які вивозять сміття із Трускавця. Питання з дня на день має бути врегульованим…». Депутат Кісак заперечив Кульчинському, повідомивши: «Мені відомо, що сміттєві машини не поламались, а їх переповнених сміттям заблокували  на вивозі зі Львова. Що вони там роблять і де правда…?»

В певних громадських колах нашого міста, а також серед журналістів є такі особи, які в усьому хочуть бачити політичний підтекст і тему сміття намагаються якось заполітизувати, мовляв, хтось вставляє палки у колеса такій файній міській владі. Хоча, насправді, все дуже банально.  Тут ніякої політики немає – просто бізнес. Впертий перевізник «ДВ-Екосвіт» хоче залишитись на ринку надавача послуг, роблячи якісь невдалі спроби виправити ситуацію, а трускавецька влада за цим мовчки споглядає.

Минає час, у розпалі курортний сезон, а Трускавець знаходиться в полоні власного сміття…

До слова, скажу, пересічному трускавчанину байдуже, хто буде вивозити сміття з міста, чи це фірма зі Стрия, чи Львова, або ще якась інша, головне, щоб було чисто і ціна за послуги була прийнятною