Садовий оголосив про початок будівництва сміттєпереробного заводу у Львові

logo


Роботи мають стартувати вже цьогоріч.

Зведення у Львові заводу для переробки сміття розпочнеться вже у 2018 році. Про це заявив мер міста Андрій Садовий, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

“В чому особливість – європейські організації та банк фінансують виключно екологічно чисті проекти. Таким чином, цього року починаємо будівництво заводу. Термін його будівництва – два роки. І цього року починаємо масштабні роботи із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища”, – заявив міський голова.

ВідеоМіжнародні донори та кредитори дають Львову 35 мільйонів євро на боротьбу зі сміттям

20 мільйонів євро позичить місту Європейський банк реконструкції і розвитку, ще 5 – Фонд чистих технологій. А от 10 мільйонів євро Львову навіть не доведеться віддавати – їх як грант надав Східноєвропейський фонд енергоефективності та довкілля. Таким чином Львів став першим в Україні учасником європейської програми банку “Зелені міста”, і вже цього року проводитиме так званий “зелений аудит”. 

Міжнародні донори та кредитори дають Львову 35 мільйонів євро на боротьбу зі сміттям

Заступник директора українського представництва Європейського банку реконструкції і розвитку Марина Петров пообіцяла, що фінансами допомога Львову не обмежиться. “Також важливим компонентом проекту буде впровадження сучасної системи збору і поводження зі сміттям. А окрім фінансування, місто отримає і консультативну та управлінську допомогу від Європейського банку”, – конкретизувала вона.

Читайте також: Екологи здійснили моніторинг Грибовицького сміттєзвалища

Як уже повідомлялося, Львів отримає від міжнародних донорів та кредиторів 35 мільйонів євро на боротьбу зі сміттям. Із них 20 млн євро позичить місту ЄБРР,ще 5 млн євро надійде від Фонду чистих технологій, а 10 мільйонів євро місту навіть не доведеться віддавати – їх, як грант, надав Східноєвропейський фонд енергоефективності та довкілля. Гроші в місто надійдуть найближчим часом, на них планують модернізувати Грибовицьке звалище та звести завод із переробки твердих відходів. Контролюватимуть цей процес безпосередньо європейці.