Шість мешканців Львівщини мають підозру на коронавірус штаму “Дельта”

logo


Шестеро людей на Львівщині мають підозру на штам коронавірусу “Дельта”. Четверо з них повернулися із Росії, двоє – із Великої Британії. Тест підтвердив у них коронавірус. Про це повідомив директор обласного департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

За його словами, зараз в області чекають на результати із лабораторії, аби знати чи це штам “Дельта”.

“Щодо епідситуації на Львівщині – вона є стабільною. Ми говоримо про те, що в нас 142 пацієнти знаходиться у стаціонарах Львівщини, 12 — в реанімаційному відділенні, троє з них перебувають на апаратах штучної вентиляції легень. Кількість випадків, які щоденно підтверджуються методом ПЛР залишається у відносно стабільних цифрах”, — каже Орест Чемерис.

У 111 країнах світу підтвердили циркуляцію коронавірусу штаму “Дельта”. Захиститися від нового штаму допоможе вакцинація, каже головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко.

Шість мешканців Львівщини мають підозру на коронавірус штаму "Дельта"Суспільне Львів

Шість мешканців Львівщини мають підозру на коронавірус штаму “Дельта”

“Чим більше людей отримають дві дозі вакцини проти коронавірусу, не залежно від того яка це саме вакцина – це значно знизить ризики виникнення четвертої хвилі на теренах Львівщини або України”, — каже Наталія Іванченко.

В області є 14 лікарень, які приймають хворих на COVID-19. Там облаштували понад 3 000 ліжок. У Львівській обласній інфекційній лікарні зараз із коронавірусом є 37 пацієнтів. Лікарка-інфекціоністка Ірина Пестушко каже, що кількість хворих збільшується.

Шість мешканців Львівщини мають підозру на коронавірус штаму "Дельта"Суспільне Львів

Шість мешканців Львівщини мають підозру на коронавірус штаму “Дельта”

“Стан пацієнтів тяжкий. Вони поступають на 5-10 день хвороби, тобто або лікуються вдома, або не звертаються за медичною допомогою. Поступають із високою температурою, задишкою. Практично із 21 хворого, де я працюю у відділенні – в нас 14 хворих – це є кисневозалежні”, — каже керівниця діагностичного відділення інфекційної лікарні Ірина Пестушко.

Зараз в лікарні є близько 100 місць для хворих на COVID-19. За необхідності там прийматимуть більше хворих.

Ще 22-х пацієнтів хворих на коронавірус лікують у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги.

Шість мешканців Львівщини мають підозру на коронавірус штаму "Дельта"Суспільне Львів

Територія біля Львівської лікарні швидкої допомоги

“Переважно це пацієнти старшого віку, які мають обтяжений анамнез супутній. Тобто хворі з перенесеними інсультами, інфарктами, ожирінням, цукровим діабетом, молодих пацієнтів на даний момент немає. Переважно це вікова категорія після 60 років”, — розповідає завідувачка Центру терапії лікарні швидкої допомоги Марта Сайко.

На Львівщині вакцину від коронавірусу отримали 279 тисяч людей.

Що відомоВакцини Pfizer та AstraZeneca є високоефективними проти штаму “Дельта”, який шириться у світі й шість випадків якого виявили у Києві 22 липня.Як ідеться в опублікованому у журналі New England Journal of Medicine дослідженні, одне з двох необхідних щеплень цими вакцинами не зможе гарантувати високий захист.Упродовж двох місяців у Моршині не зафіксували жодного захворювання на коронавірус.У межах пілотного проєкту Міністерства охорони здоров’я із вакцинації від COVID-19 щеплення отримало 65% мешканців міста. Про це Суспільному повідомив мер Моршина Руслан Ільницький.На Львівщині запрацюють 14 локацій для вакцинації. Працюватимуть пункти у Львові, Дрогобичі, Трускавці, Стрию, Червонограді, Бродах, Золочеві, Новому Роздолі, Жовкві та Новояворівську.Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму “Дельта” на 80% — львівська епідеміологиняДепартамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов’язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону