Шість мість у Львові, де можна зіграти у настільні ігри

logo


Настільні ігри — вже давно стали розвагою не тільки для дітей, а для дорослих. Тому, якщо ви давно хотіли спробувати, але не знали з чого почати, не розумієте правил або поки що не маєте компанії, то вихід є. У Львові є вже кілька профільних закладів і клубів, куди можна прийти, вибрати гру і навіть попросити навчити у неї грати.

Напередодні літнього сезону ZAXID.NET підготував перелік закладів, де можна зіграти у настільні ігри, навіть якщо ви дорослий.

Ігрове антикафе «Веселий Ктулху»

«Веселий Ктулху» — ігрове антикафе та магазин настільних ігор у Львові, біля «Львівської Політехніки». Заклад відкрили восени 2015 року.

«У нас є чотири кімнати, тут можна не тільки зіграти ігри, а й працювати за комп’ютерами, є окрема тиха кімната для коворкінгу. Загалом у нас в колекції близько 100 настільних ігор, найпопулярніші зараз «Манчкін», «Скрабл» та «Цивілізація». В основному наші відвідувачі це молодь віком від 18 до 23 років», – розповів ZAXID. NET адміністратор антикафе Олександр Мазін.

У закладі є близько 100 настільних ігор

У антикафе є також Xbox і Dendy з великим екраном, настільний теніс і навіть гітара.

За перебування у закладі треба платити погодинно, у тариф входять усі розваги, безлімітний чай, печиво та тістечка, а будь-яка кава оплачується додатково. Мінімальна оплата – за одну годину.

Адміністратор антикафе знає правила усіх ігор, які є в закладі і безкоштовне може пояснити усі нюанси для гравців. Також адміністратор може пограти у настільні ігри з відвідувачами, якщо вони прийшли без компанії, або якщо бракує гравці. У «Ктулху» можна купити ігри, а також взяти в оренду за невисоку заставу.

Тариф: Основний – 25 грн за годину. День – 99 грн

Адреса: вул. Генерала Чупринки, 26

Час роботи: з 10:00 до 22:00

Антикафе coMMuna

Антикафе coMMuna розташоване в центрі. Заклад відкрили восени 2013 року, тут є дві великі кімнати для коворкінгу з окремими столами для настільних ігор. В найбільшому залі вміщається близько 50 людей.

«У нас близько 20 настільних ігор, є «Каркасон», «Мафія», «Морський бій». Зараз одна із найпопулярніших – «Цитадель». Зіграти можуть усі охочі, гравці платять такий же тариф, як і усі інші відвідувачі», – розповів ZAXID.NET адміністратор coMMuna Дмитро Козій.

Заклад працює цілодобово, відвідувачі можуть навіть залишатися наніч

У тариф входять безкоштовні напої – квас, чай та лимонад, какао, печиво та джеми.

Тариф: перша година – 32 грн, усі наступні години – 20 грн.

Адреса: вул. Галицька, 1, 2-й поверх (на розі Площі Ринок)

Час роботи: цілодобово, без вихідних

Клуб настільних ігор Академії Української Молоді

Клуб настільних ігор при Академії Української Молоді відкрили минулого року у травні. У такий спосіб вирішили розширити коло людей, які знайомі з роботою організації.

«Настільні ігри – це світовий тренд, якщо раніше вважалося, що це лише для дітей, то тепер грають як діти так і дорослі. Наша ідея полягала у тому, щоб після важкого робочого тижня людина приходила до нас і змогла розслабитися, побавившись і ігри. Коли ми стартували, то людей було небагато, але з часом кількість охочих пограти зростала», – пригадує представник громадської організації Олег Процайло.

Клуб збирається щоп’ятниці о 17:00

Серед найпопулярніших у клубі – Atlantis, «Містеріум», «Бенг!», «Саботер», «Скрабл». Академії Української Молоді має близько 15 ігор, відвідувачі клубу можуть приносити свої забавки.

Тариф: безкоштовно

Адреса: вул. Стрийська, 24

Час роботи: щоп’ятниці із 17:00

Кав’ярня «Меделін»

У кав’ярні «Меделін» є близько 30 настільних ігор. Усі відвідувачів можуть брати їх безкоштовно. Нещодавно «Меделін» змінив власників, але концепцію закладу обіцяють залишити незмінною.

«Ми розуміємо, що багато відвідувачів звикли грати тут настільні ігри, тому не лише залишимо їх, а й збираємося збільшити їхню кількість. Досвід показує, що найбільшою популярністю користуються шахи та ігри, які розвивають абстрактне мислення, тому саме такі речі збираємося й надалі купувати», – розповіла ZAXID.NET власниця кав’ярні Леся Бобик.

У кавярні «Меделін» є близько 30 настільних ігор (фото Романа Балука)

Зараз у закладі можна зіграти в DiXit, «Уяву», «Ерудит», «Уно», «Мафію» і «Вежу» і шахи.

Тариф: безкоштовно

Адреса: площа Коліївщини, 1

Час роботи: 8:30 – 23:00

Антикафе Come In

Антикафе розташоване біля Львівського національного університету Франка. Заклад задумували як коворкінг і місце для презентації, проте сюди зазвичай приходять пограти в настільні ігри, настільний футбол чи X-box. В асортименті антикафе є також акустична й електрогітара.

У кафе ви платите погодинно, чай та кава безкоштовні, їжу можна принести з собою

«Ми маємо більше 20 настільних ігор, найпопулярніші «Колонізатори», «Уно», «Дабл», «Скрабл», «Бенг!», «Берсерк». Усі ігри можна орендувати, ціна залежатиме від терміну оренди і вартості самої гри. Також можемо привозити ігри на замовлення», – розповів адміністратор анти кафе Андрій Назаркевич.

У закладі також можна орендувати кімнати для проведення презентацій та днів народжень.

Тариф: 25 грн – кожна година перебування

Адреса: вул. Соломії Крушельницької, 3

Час роботи: 10:00 – 23:00

PUBlic GameZ

PUBlic GameZ – це група у Facebook для фанатів настільних ігор. Створив групу два місяці тому Тарас Потічний. Ідея полягала у тому, щоб об’єднати дві речі, які подобаються людям – ігри та паби, відтак Тарас Потічний створив групу для людей, які хочуть зібратися у пабі і пограти.

«Раніше я відкрив перші в Україні квест-кімнати. Нещодавно переїхав з Києва до Львова і перетворити своє хобі – настільні ігри – у заробіток. Я помічав, що у барах вибір настільних ігор дуже обмежений, вони у поганому стані і це зазвичай, щось дуже базове – джанга чи «Містеріум». А з іншого боку у ігрових клубах нема нормального меню. Я вже знав, що в Північній Америці навчилися чудово об’єднувати ці речі і вирішив цей досвід застосувати в Україні», – розповів ZAXID.NET Тарас Потічний.

Пограти можна двічі на тиждень у Хмільному домі Роберта Домса

Для гравців-гурманів Тарас створив групу Facebook, де організовує зустрічі. Люди можуть зареєструватися і забронювати гру на ці вечори, повний перелік ігор можна знайти на сайті.

«Зазвичай ми приносимо ту гру, яку ви замовили, і ще 10 на вибір, бо досвід показує, що в процесі гри люди змінюють свої бажання. Ми також допомагаємо розібратися з правилами, можемо скласти вам компанію або створити компанію з іншими учасниками», – пояснює засновник групи PUBlic GameZ.

У команди є майже 100 настільних ігор, найпопулярніші зараз «7 чудес», «Бенг», «Саботер», «Сплендор». Основна аудиторія групи – люди від 20 до 40 років. За словами Тараса Потічного, наразі настільки ігри не дають в оренду, оскільки постійно їх використовують. З часом PUBlic GameZ планує відкрити офіс у Львові.

Тариф: 50 гривень з людини за вечір, в ціну входить консультація інструктора.

Адреса: Хмільний дім Роберта Домса, вул. Клепарівська, 18

Час роботи: щовівторка та четверга від 19:00