Школярам із прифронтової зони подарували мандрівку Україною

logo


Школярі містечка Золоте Луганської області, що в прифронтовій зоні, приїхали на кілька днів до Львова. Місто Лева ‒ одна із точок їхнього маршруту, який називається «Мандрівники зі сходу». Ці діти написали лист до святого Миколая, а подарунок отримали аж наприкінці літа. Вони хотіли більше дізнатись про свою країну і таки відвідають п’ять українських міст.

Ведуча «Люкс ФМ» Лана Квітнева готується приймати юних гостей. П’ятнадцятеро школярів містечка Золоте ось-ось завітають на радіо, аби відчути й себе справжніми ведучими.

«Ми запишемо голосочки дітей, щоб вони почули, як вони звучать не наживо, а, власне, в записі. І розповім, відколи Люкс ФМ працює, хто в нас працює», ‒ каже Лана Квітнева.

Гості не забарилися й перш за все захоплено слухають, як ведуча Настя Попеско читає новини. Для журналістів це будні, а для дітей ‒ справжнє свято.

«Дуже сподобалося, дуже цікаво. Взагалі дуже приємно було. Ти розумієш, що тебе слухають люди», ‒ розповідає учасник проекту Микита, який мав змогу спробувати себе ді-джеєм.

Ще взимку в рамках проекту від громадської організації «Українські рубежі» вони написали листа до святого Миколая. Хтось просив ляльку, хтось ‒ книжку, і благодійники з усієї України купували презенти для дітлахів з прифронтової зони. Та один клас школи попросив мандрівку Україною, яку реалізувати вдалося аж у серпні за підтримки фонду Сергія Жадана.

«Вони живуть в маленькому містечку ‒ Золоте. Воно зараз в нульовій зоні. І вони не знають всієї різнобарвності цієї України, яку вони хочуть любити, яку вони люблять. Ми зробили запит, проект на краудфандинговому сайті Big Idea, і вся Україна скидалася грошима для того, щоб ця поїздка була можлива», ‒ каже менеджерка проекту «Мандрівники зі сходу» Марина Конєва.

Зібрати вдалося 122 тисячі, також допомагають партнери у кожному із міст. За три дні візиту до міста Лева юнаки й дівчата встигли побачити чимало.

«У Львові дуже колоритно й атмосферно, навіть здається так, що за минуле століття нічого не змінилося, крім стилю одягу людей. Я би хотіла тут жити, у Львові», ‒ каже мандрівниця зі сходу Анастасія.

Та старовинна архітектура й вулички з бруківки відходять на другий план. Адже у Львові перш за все спокійно і головне ‒ немає війни.

«Вдома в нас дуже неспокійна ситуація. Можна сказати, що ми живемо в постійному стресі. Тому приїхавши в інше місто, ми нібито розслабилися та наша нервова система відновлюється. У Львові нас дуже гостинно та смачно прийняли! Дуже дякуємо», ‒ каже учасниця проекту Єлизавета.

Почалася їхня захоплива подорож з Харкова, середа ‒ останній день візиту до Львова. Відвідають мандрівники зі сходу ще Чернівці, Одесу та Запоріжжя.