Синютка дорікнув Садовому дітьми. Той відповів. У львівських дитсадках з’явилося ще 3500 місць

logo


image

За останні п’ять років у Львові відновили роботу 11 дитсадків, закритих ще у 90-х роках, і повернули частину приміщень, які оредували різні комерційні структури, у діючих дитсадках. В результаті загалом у всіх дитсадках з’явилося 125 додаткових груп для 3500 дошкільнят, а всього львівські дитсадки відвідує 26 тис. дітей – на 10 тис. більше, ніж у 2006 році. Таку інформацію у понеділок, 12 жовтня, оприлюднила прес-служба ЛМР.

Нагадаємо, що днями Олег Синютка, який бере участь у виборах міського голови Львова, звинуватив міську владу у завищенні статистики, що стосується місць у дитсадках, припустивши, що насправді львівські дитсадки переповнені.

Очевидно, реагуючи на такі закиди, міський голова Андрій Садовий пояснив, що стратегія збільшення кількості місць для дошкільнят передбачає не будівництво нових дитсадків, а повернення у власність громади приміщень колишніх дитсадків, багато з яких раніше використовувались не за призначенням.

«Ми не починаємо будувати нових дошкільних закладів, поки не приведемо до доброго стану всі ті, які вже працюють. Тільки за останні 5 років ми повернули у власність міста і відновили роботу 11 садочків, які не працювали по 20-25 років, – написав у Facebook Андрій Садовий. – Ніхто з міської ради не закладав капсулу перед будівництвом і не перерізав стрічок на відкриттях. Ми просто повернули майно громади громаді. Це 125 дошкільних груп для 3,5 тисяч дітей. Загалом із 2006 року ми збільшили кількість місць в садочках з 16 до 26 тисяч».

Після цього допису Олег Синютка звинуватив Андрія Садового у маніпуляції цифрами. «Насправді згідно з даними Головного управління статистики у Львівській області кількість місць в садочках не збільшилась – їх 16 тисяч. А от дітей в садочках справді є 26 тисяч, – заявив Олег Синютка. – Правда це говорить не про те, що міська влада розширила мережу садочків та інших дошкільних закладів, а лише про те, що у вже наявні садочки почали набирати значно більше дітей, нехтуючи будь-якими нормами та здоровим глуздом».

Насправді, дані обласної статистики показують кількість місць у дитсадках загалом по області, не виокремлюючи конкретних міст, в тому числі і Львова. Натомість ця статистика свідчить, що станом на кінець 2019 року забезпеченість місяцями у дитсадках складає 73,9% від усіх дітей відповідного віку, а по Львівщині загалом 55%.

«Якщо в 2007 році ми мали близько 16 тис. дітей, то в 2020 – 26,4 тис., і це фактична наповнюваність наших садків. Також потрібно врахувати, що щоденна відвідуваність наших садків становить 58−62%, а на вересень-жовтень 2020 – і зовсім 42−45%. Станом на третю хвилю зарахування, яка триває зараз, ми маємо 413 вільних місць у садках. Тобто браку місць у нас немає», – пояснила Зоряна Довганик.

За інформацією Львівської міськради, упродовж останніх років управління освіти спільно з управлінням комунальної власності вивільнило від оренди приміщення, у яких додатково відкрили 125 груп:

15 груп – у 2015 році;
36 груп – у 2016 році;
28 груп – у 2017 році;
21 група – у 2018 році;
14 груп – у 2019 році;
11 груп – у 2020 році.

Були вивільнені від орендарів, перепрофільовані та вже функціонують дошкільні групи у будівлях і приміщеннях:

ЗДО № 168 на вул. Кульпарківській, 182. Раніше тут була початкова школа. Пізніше приміщення не використовувалися, їх відновили та відкрили дитсадок на 14 груп.
ЗДО № 9 – вул. Рильського, 9. Приміщення частково перебувало в оренді. Тут провели ремонт та відкрили 5 груп;
ЗДО № 17 – вул. Зубрівська, 9. Використовувалася лише частина приміщень. Провели ремонт та функціонує 13 груп.
ЗДО № 188 – вул. Сміливих, 26. Частина приміщень перебувала в оренді приватної школи. Приміщення звільнено від орендарів. Відновлено 4 групи.
ЗДО № 95 – вул. Гайдамацька, 2а. Приміщення вивільнено від орендарів. Відкрито 4 групи.
ЗДО № 116 – вул. Джерельна, 71. Приміщення перебували в оренді. Відкрито 4 групи;
ЗДО № 110 – вул. Суха, 8. Приміщення перебували в оренді. Відкрито 4 групи;
ЗДО № 171 – вул. Мазепи, 5а. Приміщення звільнено від орендарів. Відкрито 5 груп;
Ліцей № 38 – вул. Порічкова, 4а. Приміщення звільнено від орендарів та відкрито 3 групи;
ЗДО № 39 – вул. Володимира Великого, 125-а. Приміщення не використовувалося. Відкрито 5 груп;
ЗДО № 31 – вул. Панча, 16. Тут розташовувалася амбулаторія. Після перенесення амбулаторії та звільнення приміщення відкрито 3 групи;
ЗДО № 14 – вул. Новознесенська, 42. Ремонтні роботи почали за інвестиційні кошти, але не завершили. За кошти міста завершено ремонт та відкрито 2 групи;
ЗДО № 156 – м. Винники. Приміщення перебували в оренді. Після вивільнення приміщень від орендарів відкрито 12 груп;
ЗДО № 7 – вул. Туган-Барановського, 6 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 1 групу;
ЗДО № 150 – вул. Мазепи, 15а – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 2 групи;
ЗДО № 35 – вул. Карманського, 7 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 1 групу;
ЗДО № 48 – вул. Метрологічна, 16 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 3 групи;
ЗДО № 166 – вул. Кульчицької, 10а – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 3 групи;
ЗДО № 127 – вул. Петлюри, 19 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 1 групу;
ЗДО № 67 – вул. Зелена, 95 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 2 групи;
ЗДО № 183 – вул. Хуторівка, 44 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 1 групу;
ЗДО № 163 – вул. Симоненка, 16 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 1 групу;
ЗДО № 165 – вул. Пулюя, 27 – відновлено приміщення, яке не використовувалося, відкрито 2 групи;
ЗДО № 94 – вул. Бортнянського, 12. Відремонтовано окремо стоячу будівлю та відкрито 4 групи;
ЗДО № 3 – вул. Копистинського, 14. Тут була вечірня школа. Приміщення вивільнили і після проведення ремонтних робіт відкрили 3 групи;
ЗДО № 5 – вул. Таджицька, 21. Тут був дитячий будинок. Зараз діє 8 груп, є 1 група цілодобового перебування;
Ліцей № 80 – вул. Мишуги, 13а. Було приміщення початкової школи, після переведення учнів молодшої школи до корпусу старшої школи, приміщення вивільнили та відкрили тут 2 групи ДНЗ;
Ліцей № 70 – вул. Дорога Кривчицька, 1. В окремо стоячому приміщенні відкрито 3 групи;
Будинок школяра – вул. Грінченка, 4а. Приміщення звільнено від орендарів та відкрито 4 групи;
вул. Олесницького, 2 – відкрито 4 групи;
вул. Чижевського, 43 – відкрито 2 групи.

Також за інформацією управління освіти ЛМР, вже найближчим часом у дитячих садках міста планують відкрити 23 нові групи. Йдеться вивільнені від орендарів приміщення на вул. Клепарівській, де планують відкрити 6 груп та на вул. Виговського, де створять 7 нових груп.

Також триває виготовлення проектно-кошторисної документації на приміщення на вул. Білогорща, де буде облаштовано 4 групи. Тривають ремонтні роботи у приміщенні колишнього ДНЗ на вул. Дністерській, де планують відкрити 4 групи. Також у міському управлінні освіти чекають на рішення з Києва щодо приміщень на вул. Сяйво, 23, де планують облаштувати 2 нові групи. Також новий дитячий садок на 12 груп, який зможе відвідувати 350 дітей, вже найближчим часом запрацює на вул. Малоголосківській.