Скандал з “жидами” в Одесі: з’явилась жорстка реакція Порошенка

logo


Президент України Петро Порошенко відреагував на антисемітські заклики, які звучали напередодні від праворадикальних активістів в Одесі.

2 травня під час Маршу націоналістів в Одесі лідер місцевого “Правого сектору” Тетяна Сойкіна виступила з гучною промовою, яка містила антисемітські гасла. Зокрема, вона заявила, що “Україна буде належати українцям, а не “жидам”.

Читайте також: У “Правому секторі” пояснили скандальну заяву про євреїв

Такі висловлювання викликали хвилю обурення. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що за цим фактом поліція Одеси відкрила провадження за статтею про “порушення расової, національної рівноправності громадян”.

Ввечері 4 травня свою реакцію з цього приводу озвучив Президент України Петро Порошенко.

Я рішуче засуджую будь-які прояви нетерпимості та антисемітизму. Вважаю неприпустимими спроби протягнути ці ганебні явища в Україну – як це нещодавно мало місце під час акцій у Львові та Одесі,– написав Порошенко.

Щоправда, про які саме випадки антисемітизму “під час акцій у Львові” згадав Порошенко, достеменно не відомо.

Президент запевнив, що “українська влада рішуче реагуватиме на будь-які спроби посіяти ворожнечу в нашому суспільстві”.

Україна – не місце для дискримінації та нетерпимості за будь-якими ознаками, адже повага до життя і гідності кожної людини є найвищою цінністю для Української держави,– підсумував Порошенко, продублювавши свій допис англійською.