Смерть у Львові 4-річної дитини від укусу змії: що відомо станом на сьогодні

logo


В суботу, 11-го серпня, львівська родина разом зі своєю 4-річною донькою відпочивали в Карпатах. Надвечір того дня дівчинку вкусила змія, після чого батьки одразу доставили постраждалу дитину в Сколівську центральну районну лікарню.

Як розповіла в коментарі кореспонденту 032.ua заступник головного лікаря Західноукраїнського дитячого медцентру Олена Козлова, постраждалу дівчинку батьки самостійно доставили до Сколівської районної лікарні, де дитина отримала першу домедичну допомогу. А в ніч на неділю, 12 серпня, бригадою швидкої медичної допомоги її доставили до Чорнобильської лікарні у Львові.

«До нас її доставили у вихідний день – в неділю. І незважаючи на целікарі провели всі необхідні заходи. Приїжджали навіть медики з інших лікарень. Хвороба розвивалася дуже прогресивно, був гострий перебіг. Це була дуже потужна отрута», – каже Козлова.

Лікар зазначає, що в медичній установі не було сиворотки проти отрути, однак Україна наразі взагалі їх не закуповує.

«Скоріш за все, дитину вкусила Карпатська змія звичайна, яка живе в нашому регіоні. Специфічна протиотрута проти укусу такої змії не зареєстрована в Україні, тому держава не може офіційно її закупити», – розповіла Козлова.

Читайте також: У Львові померла 4-річна дівчинка, яку на Сколівщині вкусила змія.

В лікарні зазначають, що це перший летальний випадок за 27 років існування лікарні.

Водночас, у середу, 15-го липня, в прокуратурі Львівської області відкрили кримінальне провадження за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків медичними працівниками, що спричинило тяжкі наслідки малолітній, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.140 КК України (смерть малолітньої дитини).

Встановлювати точні причини смерті та чи могли врятувати життя 4-річній дівчинці, з’ясовуватимуть слідчі управління ГУ Нацполіції у Львівській області під контролем обласної прокуратури.