Сьогодні у Львові починають діяти нові правила проїзду в електротранспорті. Деталі

logo


У Львові змінили правила проїзду у міському електрротранспорті, додавши можливість придбати квиток у контролера та зобов’язавши пасажирів негайно оплачувати проїзд, незалежно від відстанні поїздки.фото: facebook Львівелектротранс/ Володимир Караїм

фото: facebook Львівелектротранс/ Володимир Караїм

6 квітня у Львові затвердили нові правила проїзду в електротранспорті, які вступають у дію від сьогодні, 6 травня. Як повідомив у коментарі Tvoemisto.tv речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар, нові правила вже розклеєні по всіх вагонах трамваїв та у тролейбусах. Tvoemisto.tv пропонує ознайомитися з основними нововведеннями, запровадженими в місті.

Їздити в трамваях та тролейбусах можна за паперовими та онлайн-квитками з QR-кодами, абонементами, електронними квитками (у перспективі) та банківськими картками. Однак пасажир, зайшовши у вагон, має негайно оплатити проїзд та закомпостувати/завалідувати квиток, незалежно від відстані, яку він проїде. Відсутність або часткова несправність компостерів та валідаторів не є підставою для безоплатного проїзду, за виключенням, якщо всі засоби оплати проїзду у трамваї чи тролейбусі вийшли з ладу.

Придбати квитки й абонементи надалі можна у водія (тільки на зупинках транспорту), на сайті, через Приват24, через термінали шляхом оплати проїзду банківськими картками та у кіосках. Квиток у водія буде коштувати дорожче, аніж куплений у кіоску чи в інтернеті, та матиме новий дизайн. Проте, як повідомляв раніше в коментарі Tvoemisto.tv речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар, такі квитки запровадять пізніше: поки що у водія можна оплатити проїзд за стандартною ціною. Теж саме стосується «короткострокового абонементу», який діятиме від 1 до 5 днів.

Окрім попередніх тарифних планів, зокрема «разова поїздка», «разова поїздка у водія», «місячний» та «короткостроковий абонемент», «пільговий тариф», відтепер можна придбати «квиток у контролера», який передбачає підвищенну вартість. Його також запровадять пізніше.

Якщо пасажир планує купити квиток у водія, він має зайти на перші двері. Пасажири, які, відповідно до законодавства, мають право на безоплатний проїзд, як і раніше повинні пред’являти для контролю відповідне посвідчення.

Якщо транспорт не може продовжити рух через поломку, оплачувати проїзд після пересадки у новий вагон буде не потрібно. У випадку, якщо транспорт більше, ніж 30 хвилин, не рухається за маршрутом із причин, які є у компетенції перевізника, пасажиру мають компенсувати вартість проїзду. Для цього в ЛКП «Львівелектротранс» невдовзі мають запровадити компенсаційні квитки.

Контролери під час інспекції повинні пред’являти посвідчення, картку-жетон, квитанції, у яких зазначено прізвище та ім’я контролера, штрафний квиток та камеру для фіксування правопорушення.

Водіїв трамваїв та тролейбусів зобов’язали регулювати освітлення, кондиціонування та опалення салону, якщо таке наявне.