Спресоване львівське сміття не прийме жоден полігон в Україні, – експерт

logo


Наразі обладнання для пресування сміття, яке придбав приватний перевізник і надав в оренду місту, не використовують.
фото: dvesti.k (ілюстративне)

фото: dvesti.k (ілюстративне)

Як пояснив 23 грудня підчас організованої медіа-хабом «Твоє місто» дискусії «Оновлена стратегія поводження з відходами у Львові: виклики та перспективи» керівник відділу комунального господарства управління житлового господарства ЛМР Сергій Сало, рішення про задіяння пресувальної установки є вимушеним кроком.

«У зимовий період виникають проблеми із перевезенням твердих побутових відходів. Адже за низьких температур вологе сміття при тривалому перевезенні замерзає, чим унеможливлює своє вивантаження», – повідомив він.

Наразі брикетувальний прес (фірма MACPRESSE, Італія) та устаткування для обгортання брикетів (фірма CROSSWRAP, Фінляндія) монтують у приміщенні за адресою вул. Шевченка, 327г. Це викликало значний спротив у місцевих мешканців. За словами Наталії Кузьми, представниці громади Білогорщі, протестувальників бентежить питання про те, куди будуть зливати отриману від пресування рідину. Адже на запропонованій території планували створювати біологічний заказник.

У свою чергу Сергій Сало пояснив, що при пресуванні твердих побутових відходів фільтрат не утворюється. А для збору рідини, яка збиратиметься у процесі пресування, планували облаштувати герметичний збірник. За цією схемою після накопичення рідину мають намір транспортувати для злиття у каналізацію чи на очисні споруди.

Керівник відділу комунального господарства управління житлового господарства ЛМР зазначив, що за допомогою цього устаткування вдасться зменшити вагу твердих побутових відходів орієнтовно на 20%. Проте обладнання не здаватимуть в експлуатацію, доки не будуть оформленні усі дозвільні документи.

Одначе експерт та практик у галузі переробки сміття Юрій Грибан зазначив, що є іще одне проблемне питання у запропонованій системі пресування твердих побутових відходів. «Це пресоване сміття не прийме ні один в Україні полігон. Тому що вони не розраховані на такі технології. На полігонах захоронення відбувається за допомогою бульдозерів, які не будуть розбивати це каміння», – зазначив він.

Раніше планувалося, що за допомогою такого «сміттєвого каменю» проведуть ущільнення стінок нестабільної частини Грибовицького сміттєзвалища. Але місцеві мешканці не дозволяють там проводити жодних робіт. Як зазначив Сергій Сало станом на 22 грудня із ними домовитися не вдалося.

Довідка. Дискусійна платформа «Твоє місто Львів» створена Tvoemisto.tv за підтримки Європейського фонду за розвиток демократії (European Endowment for Democracу).

Опублікувала Наталія Середюк