Степан Кубів назвав Львів новим «економічним хабом»

logo


Львівщина має переваги завдяки дії режиму вільної торгівлі із Євросоюзом у торгівлі, транскордонному співробітництві, і це відображається у показниках економічного зростання. Львів є новим економічним хабом, показує нову модель, стає водночас регіональним, прикордонним та загальнодержавним центром економічного розвитку. Про це у четвер, 27 жовтня, на відкритті Міжнародного економічного форуму заявив віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку Степан Кубів.

«Цифри підтверджують, що промисловість зросла на 3,2%, сільське господарство на 2,8%. Прямі іноземні інвестиції зросли на понад 5%, на 22,9% зріс експорт. Зарплата зросла на 22,9%. Ми розуміємо, що маємо піднімати якість життя. Інтерес до ринку України зростає. Слід сказати, що 7 львівських ІТ-компаній щороку входять до топ-100 кращих аутсорсингових компаній. Львівщина – той регіон, який має переваги безвізу. І зараз ми говоримо про Львів як про новий економічний хаб, який дозволить у транскордонному співробітництві показати нову модель регіонального та національного рівня. Цей новий статус «хаб» як стратегія, як символ, тягне за собою нові можливості і нові переваги», – сказав міністр.

Він додав, що завдяки діяльності уряду Україна має потенціал співробітництва із країнами ЄС, північної Америки, Індією, Китаєм, Туреччиною. Щоб співробітництво стало реальністю, Україні потрібно активізувати модернізацію промисловості, збільшити інноваційну складову економічної діяльності та розвивати потенціал освіченості. За його словами, Львівщини має можливості нарощувати обсяги в інноваційній та інвестиційній діяльності.

На Львівщині відкривають нові промислові підприємства та створюють нові робочі місця. Торік було відкрито понад 50 підприємств та створено 12 тис. нових робочих місць. Цього року ця динаміка зберігається. Відбувається підготовка 162 інвестиційних проектів, що дозволить зберегти позитивну динаміку і в наступному році.

«Ми є амбітні, щоб Львівщина була локомотивом промислової революції в Україні. Для цього Львівщина має бути територією без корупції, сприятливою для розвитку бізнесу. Сьогодні ми є партнерами бізнесу»,- сказав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Голова парламентського комітету з промисловості Віктор Галасюк повідомив, що напрацьовані механізми, які мають сприяти розвитку промисловості в Україні. Йдеться про запровадження кредитування експортної діяльності, діяльність індустріальних парків та фінансову дерегуляцію для експортерів.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив у коментарі ZAXID.NET, що Львів є містом, де розвивається сучасний інноваційний бізнес, і місто за темпами економічного розвитку є на першому місці в країні, за оцінкою аналітиків FT. Маємо 20% росту щороку у сфері IT, 30 тис. людей працює у цій сфері. Львів задає драйв завдяки інноваційному продукту.

Однак, за його словами, Львів не може бути відірваний від області та держави. Він звернув увагу на те, що динаміка еміграції перевищує динаміку створення нових робочих місць у три рази.

«Ми живемо в час, коли швидкості змінюються в рази, і повинні розуміти, що ніхто Україну чекати не буде, поки ми будемо вирішувати свої проблеми. Тільки інвестиції в науку, тільки інвестиції в новітні технології, забезпечення захисту інтелектуальної власності, верховенство права, – єдиний рятівне коло, яке може нас врятувати», – сказав міський голова Львова.