Студентка Львівської політехніки зі своїм винаходом посіла II місце на міжнародному конкурсі «Prix Eiffel»

logo


ЛЮДИ

Пристрій, який вона розробила, допоможе уникнути похибок під час вимірювання часу проходження дистанції спортсменами

Фото: Ангеліна Недошико

У французькому Ліоні відбулася одна з найбільших індустріальних виставок Європи – «Global Industrie». У межах цієї події провели конкурс «Prix Eiffel». Уперше у ньому взяла участь і всеукраїнська делегація ‒ 11  винахідників від Малої академії наук, які презентували свої проєкти у різних категоріях та секціях. 

Студентка першого курсу Львівської політехніки Ангеліна Недошитко посіла II місце. Винахідниця представляла Україну на світовій арені з проєктом «SKIt».

Це система спортивного хронометражу, яка вимірює час проходження дистанції спортсменами. Подібні системи вже існують у світі, але вони дуже дорогі, відтак є недоступними для більшості муніципальних спортивних клубів, гуртків і секцій. Суть полягала у розробці доступної функціональної системи, якою могли б користуватися спортивні клуби, що не мають великого фінансування, ‒  розповідає у коментарі Galnet Ангеліна Недошитко.

Як пояснює винахідниця, зараз вимірювання відбувається за допомогою секундомірів, а узгодження операторів ‒ за допомогою рацій. Відтак виникає похибка у вимірюванні часу. Натомість автоматична система точно показує час проходження дистанції.

Систему ще мають доробити, адже це лише прототип. Зараз планують знайти спеціалістів, які б допомогли зробити макет, створити мініплати, щоб пристрій став більш компактним та мав естетичний вигляд. До слова, уже є потенційні покупці такого винаходу. 

Фото: Ангеліна Недошико

У межах виставки юні винахідники також мали змогу ознайомитися із технічними досягнення інших країн, серед яких не лише стартапи, але й повноцінні творіння виробників, які вже вийшли на міжнародних ринок. Були під час події і лекції від тих, хто вже досягнув успіху в бізнесі.

Фото: Ангеліна Недошико

Ангеліні Недошитко 19 років, родом вона з Тернополя. Дівчина переконана, що дітям ще змалечку мають прищеплювати цікавість до сучасних технологій. 

Я думаю, що молодь має ще з дитинства розвивати задатки та цікавість до техніки. Коли я була на виставці, то зрозуміла, що діти ще змалечку будуть бачити ці технології і розвиватися разом із ними та вкладати туди щось своє. Було б дуже класно, якби у нас створили щось схоже, адже технологій немало, з кожним днем вони розвиваються все більше і більше, масштаби зростають. Було б круто, якби такі виставки проводили і в Україні, а не лише у Франції. Тому дуже важливо підтримати Музей інновацій, який зараз створюють за підтримки Львівської політехніки, ‒ пояснює Ангеліна Недошитко.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.