Судовий експерт за хабар обіцяв допомогти з висновком по ДТП

logo


Сихівський районний суд міста Львова визнав винним у зловживанні впливом колишнього співробітника Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 22 травня.

Ввечері 10 липня 2021 року на перехресті дорігселі Дроговиж, Стрийського району Львівської області, відбулася дорожньо-транспортна пригода. Скутер зіткнувся із автомобілем. Скутериста з травмами доставили в лікарню.

У подальшому старший судовий експерт Львівського НДЕКЦ МВС зустрівся із водієм автомобіля і  висловив вимогу 1 000 доларів США за те, його колеги складуть висновки, встановиши його невинуватість у ДТП. Співрозмовник обіцяввплинути на колег-експертів у силу своїх робочих та дружніх стосунків.

У судовому засіданні колишній експерт Львівського НДЕКЦ МВС вину визнав повністю.

Він пояснив, що з власником автомобіля «Фольксваген Пассат» познайомився на спецмайданчику поліції. Потім вони бачилися під час слідчого експерименту. Чоловік розповів, що не може примиритися з іншим учасником ДТП і просив допомогти, оскільки може втратити роботу.

Обвинувачений визнав, що погодився допомогти за 1000доларів. Він памʼятав результат проведеного раніше слідчого експерименту та усвідомлював, що висновок автотехнічної експертизи про те, що скутерист не винен у ДТП, матиме важливе значення, зрозумів, що міг би допомогти. Водій поцікавився, чи потрібно буде залучати слідчого і прокурора, на що він сказав, що ні. Далі експерт двічі отримав по 500 доларів і був викритий.

Додатково підсудний повідомив, що за наявності потрібного висновку автотехнічної експертизи справу щодо водія автомобіля нескерували б до суду. Надані кошти він мав намір використати тільки для себе. Інші менш досвідчені експерти з ним би радились щодо цієї експертизи, а він переконав би їх, що водій авто не винен у ДТП. Зі слідчим та прокурором обвинувачений про жодну допомогу нібито не домовлявся і впливу на них не мав.

Автомобіліст підтвердив у суді, що сам ініціював всі зустрічі з експертом, оскільки розумів, йому загрожує покарання у вигляді заборони керувати транспортними засобами і він би втратив роботуводія вантажівки за кордоном.

Суд врахував позитивні характеристики обвинуваченого і щире каяття. Його покарали штрафом у 59, 5 тис. гривень. Із вироку вбачається, що в експертно-криміналістичному центрі він більше не працює.

Please follow and like us:

fb-share-icon

Tweet

Pin Share