Святкуватиме Великдень удома: дівчину з Ходорова, у якої легені були уражені COVID-19 на 90%, виписали з лікарні

logo


ЛЮДИ

Раніше дівчину підключали до ЕКМО та апарату ШВЛ

Фото ілюстративне. Фото: Galnet

17-річну дівчину з Ходорова, у якої легені були уражені COVID-19 на 90%, виписали з Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит». Там дівчинку лікували з початку березня.

Слава Богу дитина пішла на одужання. Стан – задовільний. Їде додому святкувати Великдень. Її виписали з рекомендаціями, їй потрібно буде приходити на контроль, – розповіла у коментарі Galnet очільниця медустанови Олександра Бурда.

Попереду дівчинку чекає ще довготривала реабілітація. Адже, як пояснює керівниця лікарні, відновлення завжди триває довше ніж сама хвороба. Наприклад, якщо дитина хворіла близько місяця, то реабілітація триватиме орієнтовно три місяці.

Якщо у дитини була пневмонія, то реабілітаційне лікування скероване щодо дихальної системи, яка вимагає лікувальної гімнастики, лікувальної фізкультури, циклу масажів, можливо навіть фізіотерапії, розсмоктуюче лікування. Дівчинка з Ходорова мала дренажі, тому вона вимагає такого лікування, щоб ті шварци, які утворюються, розсмокталися, – додає Олександра Бурда.

Нагадаємо, на початку березня у дівчинки з Ходорова піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. І хоч її тато вчасно звернувся по допомогу, стан дитини стрімко погіршувався, тому її госпіталізували у реанімацію львівського «Охматдиту» і підключили до ШВЛ. Легені у дівчинки були уражені на 90%. Тому її підключили до ЕКМО. Детальніше про це читайте ТУТ.

Додамо, станом на сьогодні, 28 квітня, у лікарні перебувають 6 дітей із підтвердженим коронавірусом, аналізи ще 10 дітей наразі опрацьовують. Одне немовля перебуває на апараті ШВЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.