Трускавецька міськрада узаконила єпархії УГКЦ самовільно збудований готель

logo


Трускавецька міська рада узаконила Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ частину самовільно збудованого готельного комплексу. Це передбачено мировою угодою, яку Трускавецька міськрада уклала із єпархією УГКЦ.

Йдеться про конференц-зал, хол та терасу, що розташовані на території готелю «Жива роса». За інформацією місцевого видання «Джерела Трускавця», у 2014 році мерія Трускавця надала в оренду Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ 29,5 м2 нежитлових приміщень під лабораторію для дослідження трускавецької води. Договір підписали до жовтня 2017 року, хоча в 2016 році на цій ділянці збудували прибудову до готелю.

Через це Дрогобицька місцева прокуратура подала до суду на Самбірсько-Дрогобицьку єпархію УГКЦ, добиваючись демонтажу самовільно збудованих приміщень та повернення місту земельної ділянки. Однак в ході судових засідань Трускавецька міськрада та УГКЦ вирішили укласти мирову угоду. У самій угоді вказано, що сторони розривають попередній договір оренди, після цього Трускавецька міськрада має зареєструвати за громадою міста право власності на самочинно збудовані приміщення площею 319 м2, а згодом надати їх в користування єпархії УГКЦ.

У самій Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ стверджують, що споруда на вул. І.Франка, 16 немає нічого спільного з готелем, який розташований поруч.

«Готель розташований на вул. І. Франка, 12, а тут йдеться про споруду на вул. І.Франка, 16, яка має іншого власника. Те, що ви називаєте готелем «Жива роса», це був колишній будинок священика. У 2007 році, виконуючи указ президента про поверненя церковної власності, Трускавецька міська рада повернула цей будинок назад церкві. Оскільки він був у непридатному для життя стані, то його відремонтували. Пізніше, дуже короткий час той будинок справді використовувався як готель, оскільки до єпархії приїжджають багато гостей і їх потрібно десь приймати. Але після того, як нам звернули увагу, що така діяльність заборонена у першій санітарній зоні, то ми припинили її. Фактично, та інформація, яка зараз є в інтернеті, є неактуальною. Готелю там на цей момент немає, а будинок перебуває у власності церкви», – пояснив ZAXID.NET економ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о. Василь Копичин.

Попри різні адреси конференц-зал та готель «Жива роса» з’єднані переходом (фото: Вадим Малишев/«Джерела Трускавця»)

В юридичному управлінні Трускавецької міськради ZAXID.NET підтвердили, що мирова угода стосується не готелю, а приміщень, що розташовані біля нього. Однак попри різні номери на будинках ці споруди з’єднані переходом, тобто фактично йдеться про прибудову до готелю. Сам готель належить релігійній громаді Українсько греко-католицькій церкві Святого Миколая. Водночас, як і прибудова, вілла «Жива роса» також збудований самовільно – управління містобудування Трускавецької міськради не видавало забудовнику містобудівні умови та обмеження для будівництва готелю.

Економ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о. Василь Копичин запевнив ZAXID.NET, що діяльність готелю припинили близько двох місяців назад – як тільки почалися судові процеси щодо приміщень на вул. Франка, 16. Попри це на туристичних сайтах є інформація, що номери у чотириповерховій віллі «Жива роса» досі здаються за ціною від 300 до 650 грн. Журналіст ZAXID.NET зателефонував за одним із контактних номерів і там запевнили, що готель працює і можна обрати дату для поселення. Втім, як тільки дізналися, що розмовляють з журналістом, сказали, що насправді готелю немає, а з усіма питаннями потрібно звертатися до владики.

Зазначимо, що земельна ділянка, про яку йдеться, розташована у першій санітарній зоні, в якій заборонене будь-яке будівництво та господарська діяльність, оскільки це створить небезпеку для мінеральних родовищ.