У костелі на Львівщині виставлять мощі святого Івана Павла ІІ

logo


image

На Львівщину привезуть мощі святого Івана Павла ІІ. Їх виставлять у костелі Святої Трійці (санктуарій Матері Божого Провидіння, РКЦ) в с. Нижанковичі на Старосамбірщині у суботу, 3 жовтня. Також у цей день митрополит Львівської архідієцезії Мечислав Мокшицький освятить пам’ятник Іванові Павлу ІІ.

Як повідомив ZAXID.NET настоятель костелу о. Гжегож, цього дня відбудеться зразу декілька важливих подій: освячення пам’ятника Іванові Павлу ІІ, виставлення мощей та з’їзд священиків Самбірського деканату. Урочистості розпочнуться об 11:00.

Настоятель розповів, що мощі, а саме часточка волосся Івана Павла ІІ, які цього дня виставлять у костелі, залишаться у храмі назавжди, тож віряни матимуть змогу в будь-який час помолитися біля них.

Нагадаємо, Іван Павло ІІ став Папою Римським у 1978 році, він – перший в історії Папа слов’янського походження і перший за 455 років, хто не мав італійських коренів. У червні 2001 року Іван Павло II відвідав з офіційним візитом Україну, де відправив меси у Києві та Львові. Помер у віці 84 років. Канонізований у 2014 році.

До слова, санктуарій в Нижанковичах пов’язаний з Іваном Павлом ІІ. 2 квітня 2005 року в час смерті Папи «плакала» фігура Божої Матері з Люрд, яка знаходиться в костелі і вважається чудотворною.

Перший костел у Нижанковичах було споруджено у 1448-1451 роках, опісля він був декілька разів знищений та відбудований. У 1945-1989 роках святиню було закрито, тут були склад та спортивний зал. 19 жовтня 1991 року єпископ Рафал Керницький освятив повернений костел, ремонт якого тривав протягом 1992-1994 років. У 2007 році святиню було проголошено санктуарієм Матері Божої Провидіння.

До слова, у травні 2016 року, віряни мали можливість вшанувати реліквії та особисті речі святогоІвана Павла ІІ, які виставляли для огляду у Львові.