У львівському музеї Соломії Крушельницької показали раритетні офорти, яким понад 100 років (Фото)

logo


ЛЮДИ

Це ілюстрації до філософської трагедії Йоганна Вольфганга Гете «Фауст»


Фото: Galnet

Напередодні, 10 лютого, у львівському музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відкрили виставку «L’Altra Notte. Іншої ночі». В експозиції представили 8 оригінальних раритетних офортів художника-гравера Енґельберта Зейбертца, друкаря Адріана Шлейґа і Мартіна Шторца з 1899 року (II видання А.Ф. Маркса, Санкт-Петербург).

«Це ілюстрації до «Фауста» Гете. Ці 8 офортів дають можливість нам реконструювати майже всю дію, яка відбувається у «Фаусті». Доповнені вони цитатами, у яких точно описано, що саме відбувається на ілюстраціях. А також представили додаткові експонати, які занурюють нас у ширший контекст», – розповідає Galnet куратор виставки Іван Дудич. 

Представлені офорти не реставрували. До них додали лише раму та паспарту. 

«Ці офорти унікальні тим, що це не таке вже і численне видання. Шкода, що немає повного комплекту книги – 25 офортів, у нас є лише 8. Але вони цінні тим, що дають можливість подивитися на деталі… Звісно, хотілося б мати всі гравюри, а ще краще –  цілу книгу. Але з іншого боку, є свій плюс, тому що ніхто собі не дозволить вирізати оригінали з цільної книги, а коли вони вже розпорошені, ми маємо можливість побачити їх окремо», – додає Іван Дудич.

Також відвідувачам презентували оригінальні світлини з колекції музею, на яких Соломія Крушельницька в ролі Єлени Троянської. Для особливої атмосфери у музеї розмістили реконструкцію костюму Єлени авторства Юлії Пігель.

Серед представлених експонатів: оригінальні лібрето (видання), вінілові платівки, портрет Соломії Крушельницької Ярослави Музики, чудові зразки графічних творів Костянтина Калиновича, Валентина Колонтая, Галини Хорунжої, живопис українського сюрреаліста В’ячеслава Осади, аплікації та акварель Івана Дудича, карти Таро родини Сола-Буска, унікальна скульптурна пластика Максима Максиміва, старовинна порцеляна, ретро-поштівки, серед яких оригінальна шкіряна, автограф Федора Шаляпіна та його світлини в ролі Мефістофеля.

«Безсмертні Гетівські образи можна побачити через різноманітні артефакти з фондів музею, а також приватної колекції Івана Дудича. А головна розповідь базується на оперній традиції опер Аріго Бойто «Мефістофель» та Шарля Гуно «Фауста», у яких брала участь наша патронеса – Соломія Крушельницька», – написав на особистій facebook-сторінці директор музею Михайло Кобрин.

До слова, під час відкриття виставки прозвучав голос славетної співачки, а саме запис арії Маргарити «L’Altra Notte il fondo al mare…» з 1906 року.

Виставка «L’Altra Notte. Іншої ночі» триватиме до 7 березня. Адреса: Львів, вулиця Соломії Крушельницької, 23. 

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.