У Львові бахмутян запрошують вшанувати пам’ять Героя України Дмитра Чернявського

logo


У Львові бахмутян запрошують вшанувати пам’ять Героя України Дмитра Чернявського

Меморіальна дошкаМеморіальна дошка Герою України / фото Львівська ОДА

13березня мешканці Бахмутської громади зберуться у Львові, щоб вшанувати пам’ять свого земляка — Героя Небесної Сотні та Героя України Дмитра Чернявського. Долучитись до заходу можуть усі охочі.

Краєзнавець і громадський діяч Володимир Березін розповів редакції Бахмут IN.UA про важливість цієї зустрічі для бахмутян.

Дмитро Чернявський: акція пам’яті у Львові

Дмитро Чернявський народився 5 березня 1992 року в селищі Артемівське, Донецької області. Навчався наобліково-фінансовому факультеті Донецького національного університету, після закінчення якого вступив у магістратуру економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (ЛНУ).

13 березня 2014 року проросійські бойовики завдали йому ножового поранення під час мітингу за єдність України у Донецьку. На жаль, хлопець помер дорогою до лікарні. Його поховали в Донецьку.

Трохи згодом, 20 лютого 2015 року, Дмитрові Чернявському надали звання Героя України звідзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

Дмитро ЧернявськийДмитро Чернявський / фото Facebook

Володимир Березін пояснив, що головна мета зустрічі — показати, що бахмутяни пам’ятають і шанують свого земляка, а також продемонструвати усьому світу, що Бахмут — це українське місто і люди в ньому теж українські.

Всі бахмутяни пам’ятають, що сталося 13 березня, 10 років тому. У 2014 році в  Донецьку вбили нашого земляка Дмитра Чернявського. На жаль, у Бахмуті ми не зможемо зібратися. Але 13 березня, ми збираємося у Львові, біля пам’ятної дошки Дмитру Чернявському. Запрошуємо всіх, хто може, особливо бахмутян, приїхати тавзяти участь у цьому заході. Ми не дамо, не повинні забути Дмитра. Дмитро Чернявський — це символ нашого українського Бахмута!,

Володимир Березін // громадський діяч

Учасників запрошують долучитись до заходу в середу, 13 березня, о 12:00. Місце збору — будівля економічногофакультету Львівського національного університету імені Івана Франка, що розташована за адресою: Львів, проспект Свободи, 18.

Ще одна акція пам’яті відбудеться о 16:00 біля Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, що розташована за адресою: Львів, площа Ринок, 9.

Читайте також:

День пам’яті Героїв Небесної Сотні:архівні кадри з БахмутаУ Бахмуті вшанували пам’ять Героя України Дмитра ЧернявськогоЯким був Донецьк 2014 року:історія точки повернення Сергія Косяка

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Школа імені Дмитра Чернявського вшанувала пам’ять Героя України

Школа №18Школа №18 у Бахмуті до війни / фото ДонецькаОДА

Сьогодні, 13 березня, Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 імені Дмитра Чернявського присвятила тематичні уроки та години Пам’яті своєму випускнику, Герою України Дмитру Чернявському. Саме цього дня у 2014 році проросійські бойовики завдали йому смертельного поранення під час мітингу за єдність України в Донецьку.

Учителькаукраїнської мови Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 імені Дмитра Чернявського Ірина Мироненко розповіла редакції Бахмут IN.UA про те, як школа згадує та вшановує пам’ять Героя України.

Вшанування пам’яті Дмитра Чернявського

Ірина Мироненко зауважила, що наразі всі шкільні заходи проводять лише в онлайн-форматі. Йдеться про ранкові зустрічі, тематичні уроки та години Пам’яті. Також сьогодні закінчилася обласна конференція, участь у якій взяли учні і вчителька Оксана Федяєва, якабезпосередньо навчала Дмитра Чернявського.

“На ранкових зустрічах із 5 класом ми розповідали про життя Дмитра Чернявського, про те, яким він був учнем, знайомили з його біографічними відомостями. Далі відбулась хвилина мовчання, вшанування пам’яті Дмитра Чернявського і наших випускників. На жаль, є загиблі випускники нашої школи. Також ми викладали цю інформацію у своїх чатах для ознайомлення і батькам, і дітям. Але ці заходи, тривають не один день. З 5 березня, коли був деньнародження Дмитра Чернявського, ми розпочали цілий цикл. Для того, щоб діти розуміли, хто такий Дмитро Чернявський і чому на його честь назвали школу, ми й проводимо такі заходи”, — пояснила Ірина Мироненко.

УрокВшанування пам’яті Дмитра Чернявського / скриншот

Заїї словами, заходи, присвячені вшануванню Героя Небесної Сотні, тривають вже не один день. Так, цей цикл розпочали з 5 березня, коли був день народження Дмитра Чернявського. Вчителька додала, що до повномасштабної війни учні більш усвідомлено ставилися до подібних заходів. В умовах онлайн-навчання це робити складніше, адже діти вже понад 2 роки перебувають “поза закладом”.

“Деякі діти розуміють, знають та ще пам’ятають, що була меморіальна дошка біля школи. Деяким зараз розказуємо, щобзнали. Дуже складна ситуація була з цією меморіальною дошкою. Тільки з 3 разу вона залишилася, бо її розбивали постійно. Щорічно у нас проводилися обласні заходи та вшанування Героїв Небесної Сотні. У нашій школі проводилися і міські, і обласні заходи. Минулого року я випускала 11 клас, ми готувалися більш серйозно. Раніше 9 клас сприймав це серйозно, вони дійсно усвідомлено ставилися до цих заходів. Зараз 5 клас, складна ситуація, вони не зовсім все усвідомлюють. Дітям важче навчатися онлайн”,— пояснила Ірина Мироненко.

ПрезентаціяГодини Пам’яті, присвячені Дмитру Чернявському / скриншот

Нагадаємо, 13 березня мешканців Бахмутської громади запрошували долучитися до вшанування пам’яті свого земляка Дмитра Чернявського у Львові.

Читайте також:

День пам’яті Героїв Небесної Сотні: архівні кадри з БахмутаУ Бахмуті вшанували пам’ять Героя України Дмитра ЧернявськогоЯким був Донецьк 2014 року: історія точки повернення Сергія Косяка

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жителів Торецької громади закликають евакуюватися автобусом і поїздом

Евакуаційний потягЕвакуація цивільних / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Донецькій області триває обов’язкова евакуація цивільних із населених пунктів, де безпекова ситуація залишається критичною. Цієї п’ятниці, 15 березня, мешканці Торецької громади Бахмутського району мають змогу безоплатно евакуюватися автобусом до Дніпра та доїхати потягом до Житомирської області.

Про цеповідомляє Торецька міська військово-цивільна адміністрація.

Як залишити заявку на евакуацію: контакти

Евакуація проводиться за підтримки благодійних організацій. Наступний евакуаційний автобус до Дніпра відходить у п’ятницю, 15 березня. Точний час вам повідомлять після реєстрації. Також єможливість заїзду до Покровська з подальшою пересадкою на евакуаційний потяг до Житомирської області.

Записатися на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами: 

+38 (099) 601 9491 (цілодобово);+38 (066) 952 6360 (щоденно з 08:00 до 17:00).

Охочі евакуюватисябезпосередньо до Житомирської області можуть звертатися за номером телефону “гарячої лінії” Управління соціального захисту населення Торецької міської військової адміністрації: +38 (066) 456 7170 (щоденно з 08:00 до 20:00).

Евакуація: алгоритм дій

Аби безкоштовно виїхати з території Торецької громади до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів, необхідно:

дістатися до місця збору, про яке вам повідомлять телефоном, звідки будебезкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську;оселитися у Житомирській області (проживання безкоштовне).

Влада надає такі соціальні гарантії:

безкоштовне житло у закладах комунальної власності (визначених місцями компактного проживання) Житомирської області;щомісячна виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам;гуманітарна допомога;психологічна допомога;медична допомога тощо.

Нагадуємо“гарячі лінії” евакуаційних груп “Білий Янгол” на напрямках:

Авдіївський: +38 (066) 561 9102;Бахмутський: +38 (066) 561 5102;Великоновосілківський: +38 (066) 561 1102;Лиманський: +38 (066) 561 6102;Мар’їнський: +38 (066) 561 0102.

Читайте також:

Як евакуаційний потяг із Донеччиникурсує в березніЯк “Білі Янголи” рятують дітей у прифронтовому ТорецькуCOVID-19 у Торецьку: де вакцинуватися від хвороби

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!