У Львові дитячу секцію дзюдо позбавили можливості тренуватися в належних умовах

logo


Уже третій день поспіль майже півсотня вихованців дитячої секції дзюдо фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», що розташоване на вулиці Янева, 10, тренується без татамі. Спеціальні мати ще перед вихідними керівники структури позичили для приватного семінару з айкідо. Проте в зал їх не повернули.

Один з тих, хто щодня протягом чотирьох років відвідує гурток, 11-річний Нестор Бучковський. Однак заняття без спеціального покриття далося взнаки: хлопчик пошкодив палець на нозі. «Коли ти падаєш на татамі, не так боляче. На цьому ж покритті дуже слизько, і коли ми боремося, то можна впасти й травмувати ногу або руку», ‒ розповідає він.

Через прогалини в покритті, яке схоже на мішковину, поранився і титулований спортсмен Олег Овчаренко. В чемпіона України перемотані кілька пальців на руках. Тепер він може не потрапити на чемпіонат Європи, який протягом 1-4 листопада відбуватиметься в Угорщині.

«У Львові є інші зали з татамі. Я сподіваюся, що до змагання ми поборемося в одному з них. Якщо тут нічого не зміниться, то буде дуже важко тренуватися», ‒ каже хлопець.

Тренер дзюдоїстів Олександр Корчемлюк переконаний: такими діями керівництво ФСТ «Динамо» намагається ліквідувати секцію: «Татамі здають в оренду, відтак заробляють гроші. Цими вихідними його позичать ще одній організації».

Запитати керівників «Динамо», де татамі і коли його повернуть у зал, на одне із тренувань прийшли обурені батьки. З їхніх слів вони дізналися: татами заберуть у Полтаву, покришку в залі встановлять через два тижні, а потім для їхніх дітей постелять інший килим ‒ такий, на якому тренуються вихованці секції вільної боротьби. Бо і вони, як виявилося, також ходитимуть в цей зал.

«Раніше у нас було двоє тренерів, тепер же один. Не вигідно тримати зал з татамі заради нього. Ніхто не хоче йти сюди працювати», ‒ зазначає начальник фізкультурно-спортивного відділу ФСТ «Динамо» Петро Булава.

Відтак діти змушені будуть займатися або на покришці, або ж відвідувати заняття в інших залах Львова, де є мати. Проте батьки вже готують звернення до голови товариства «Динамо» ‒ міністра внутрішніх справ Арсена Авакова й міністра молоді та спорту Ігоря Жданова із проханням не допустити знищення секції дзюдо й таки повернути татамі.