У Львові гастролює Оксана Линів, яка стала головним диригентом Опери Ґраца

logo
62557_u_lvovi_gastroljue_oksana_liniv_jaka_stal.jpeg


Оксана Линів ― перша жінка, яка стала головною диригенткою австрійської Опери Ґраца. Вона має контракти із найпрестижнішими оркестрами і театрами Європи, та все ж знайшла час для рідного міста. Єдиний концерт у Львові ― 11 лютого.

Галичанка Оксана Линів після Львівської музичної академії подалася підкорювати Європу. Багато працювала над собою, їздила на майстер-класи до іменитих маестро і таки досягнула вершин. Здійснила постановки балетів, опер у найкращих театрах Європи та програми з престижними оркестрами Німеччини, Франції, Румунії, Естонії, Швейцарії.

Була диригентом Одеської та Баварської опер.

А у цьому сезоні її обрали головною диригенткою Опери Ґраца в Австрії. Вперше цей театр очолить жінка.

Оксана зворушена тим, що її призначення викликало ажіотаж серед українців.

«Я дуже тішуся, що раптом українці почали пишатися тим, що Україна проявила себе у високому мистецтві. Мені дуже сильно хочеться, що ми повірили в себе, щоб розпростали плечі, скинули з себе і той совок, і те все, що нам заважає, і наші стереотипи, нашу провінційність, бо ми не є провінційними. Українці ніколи не були другою нацією», ― зізналася Оксана Линів.

Минулий сезон був особливо плідний для музикантки. Оксана Линів заснувала Молодіжний симфонічний оркестр України, мала постановки у Баварській опері, у театрах Барселони, Бадена, Базеля, зокрема із такими зірками, як співачка Діана Дамрау.

«Зараз справді настільки стає насиченим мій календар, що доводиться вибирати. З підписанням контракту в Ґраці я вже відмовилася від 30 виступів в інших місцях», ― додала Оксана Линів.

Та попри такий графік від виступу у Львові з оркестром «ІNSO-Львів» Оксана Линів не відмовилася.

Солістом запросили відомого у Європі альтиста Олександра Земцова. З диригенткою музикант зустрінеться вперше.

«Мені дуже приємно. Зараз багато говорять: от жінка-диригент добре це чи недобре, але якщо музикант такого рівня, коли людина по-справжньому диригує оркестром на європейському рівні, тут відпадають питання про стать. І справді дуже-дуже цікаво нам разом працювати», ― розповів Олександр Земцов.

На суботньому концерті звучатиме альтовий концерт Бартока, друга симфонія Шумана і два епізоди з «Фауста» Ліста.

Подія викликала такий ажіотаж серед публіки, що квитки розкупили ще задовго до того.


А поділитися?