У Львові готуються до будівництва гуртожитку. Проти — мешканці сусідніх будинків

logo


На вулиці Пасічній починають будівництво нового гуртожитку для студентів університету Франка. Він повинен забезпечити 399 додаткових місць для студентів. Про це Суспільному розповів проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Курляк.

Мешканці будинку поруч із майбутнім гуртожитком — проти будівництва. Вони кажуть, що не було громадських обговорень, а гуртожиток буде заблизько до будинку.

Вартість будівництва гуртожиту — 112 мільйонів гривень

У майбутньому гуртожитку зможе поселитися 399 студентів. На сьогодні, потреба університету — 1200-1300 місць.

Проєкт будівництва гуртожитку розробляли ще перед Євро-2012. Тоді грошей на будівництво не було. До цієї ідеї повернулися у 2018 році, проєкт пройшов нову експертизу, каже проректор університету Василь Курляк.

“Ми отримали дозвіл для будівельних робіт, щоб виконувати будівельні роботи, ми отримали дозвіл на знесення зелених насаджень, маємо дозвіл від Личаківської адміністрації на облаштування будівельного майданчика. Ми говорили з цілим рядом архітекторів, вони там були на місці, дивилися, вивчали ці документи, ніяких порушень виявлено не було”, — каже Василь Курляк.

У Львові готуються до будівництва гуртожитку. Проти — мешканці сусідніх будинківFacebook / Oleh Yeliseiev

Проєкт гуртожитку на Пасічній

Вартість будівництва студентського гуртожитку становить 112 мільйонів гривень.

Чому мешканці сусіднього будинку — проти?

Мешканка будинку на Пасічній 62В Вероніка Патек розповідає, що гуртожиток зведуть заблизько до житлового будинку.

“Оскільки ми є житловим будинком, то у нас є своя прибудинкова територія, зараз оці паркани, які залазять, вони повністю порушують нашу прибудинкову територію, вони зняли наш дитячий майданчик, вони потоптали наші клумби, які ми самі там висаджували”, — розповідає Вероніка Патек.

У Львові готуються до будівництва гуртожитку. Проти — мешканці сусідніх будинківСуспільне Львів

Територія майбутнього будівництва

Мешканці сусіднього будинку хочуть, аби будівництво, поки не узгодять усі деталі призупинили, вони зараз консультуються із юристом.

“Він дуже щільно підходить до житлового будинку нашого. Справа в тому, що тут є квартири, котрі повністю виходять на бік будинку, а він перешкоджає єдиному нашому освітленню, яке є, проблема в тому, що перші поверхи будуть зовсім неосвітлені”, — каже мешканець будинку Віталій Возний.

Яким буде гуртожиток та що пропонує мерія?

Проєкт будівництва гуртожитку вивчали у мерії. Там кажуть, усіх норм — дотримано.

За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, новий гуртожиток буде різновисотним, тобто найвища частина будівлі матиме 9 поверхів, а найнижча — 4. Саме 4 поверхова частина будівлі буде навпроти житлового будинку, а це не перешкоджатиме доступу сонячного світла до помешкань людей.

У Львові готуються до будівництва гуртожитку. Проти — мешканці сусідніх будинків

Візуалізація проєкту

Окрім того, у мерії пропонують територію між існуючим будинком та майбутнім гуртожитком зробити зеленою зоною та облаштувати там громадський простір.

У Звенигороді на Львівщині археологи розкопали будинок XII століття