У Львові на рекультивацію Грибовицького звалища планують витратити близько 40 млн грн

logo


Вартість проекту зі стабілізації та рекультивації сміттєзвалища у Грибовичах попередньо становить близько 40 млн грн.

Про це сьогодні в ході брифінгу повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, у п’ятницю, 22 липня, відповідний проект рекультивації звалища під назвою «Першочергові заходи стабілізації полігону твердих побутових відходів у м. Львові» або так звану технологічну карту складування сміття було скеровано на експертизу до «Західного експертно-технічного центру». Очікується, що експертна комісія працюватиме до кінця цього, після чого винесе свій експертний звіт.

«Вартість проекту є еквівалентною 39,7 млн грн. Чому так велика сума? Ми розуміємо, що йдеться про територію до двох гектарів, на якій буде облаштовано майданчик для складування сміттєвого каменю, щоби убезпечити можливе обвалення чи повторне сходження сміття. Це необхідно, аби сміття не потрапило в озера і не спричинило вилив фільтрату на територію Малехова», – зазначив Юрій Голець.

Начальник управління пояснив, що проект рекультивації звалища передбачає низку обов’язкових робіт. Серед них – розробка системи облаштування дренажних трубопроводів, тимчасового водовідвідного каналу інфільтратів з території полігону, безпосередньо технологічна карта складування твердих побутових відходів, майданчик для розвертання машин із півпричепами, підпірна призма, мережа електропостачання для зовнішнього освітлення, облаштування під’їзної автомобільної дороги тощо.

Своєю чергою заступник директора ВАТ «Гірхімпром» Григорій Гелетій підкреслив, що суть технологічної карти полягає у «забезпеченні безпечного зберігання сміття».

«Для цього на майданчику знизу буде створено екран і прокладено відповідні плівки із можливістю відводу фільтрату. На цей екран будемо складати брикети зі сміттям. Далі – проведемо рекультивацію, зробимо відведення дощових вод. У такий спосіб сміття буде знаходитися у безпечному стані до повного знешкодження. Звісно, в результаті його гноїння утворюватиметься біогаз і тому має бути передбачено заходи з його відведення і використання в народному господарстві», – сказав фахівець.

Разом із цим фахівець акцентував на тому, що технологічна карта забезпечить складання сміття зі Львова приблизно на один рік. У зв’язку із цим департамент ЖКГ доручив коригувати існуючий проект і створити нові карти на місці озер з інфільтратами, які треба очистити. Тож, на думку Григорія Гелетія, цей рік має стати показовим для експлуатації сміттєзвалища.

Як писав «Вголос», у Львові із першого серпня планують пресувати сміття.