У Львові переселенці з Криму вийшли на акцію проти виселення їх з орендованих приміщень

logo


image

29 травня на Сихові, біля торгового центру «Інтерсіті», відбулася акція протесту на підтримку малих підприємців, які працюють на першому поверсі будівлі. Серед них й пекарня переселенців «Кримська перепічка», яка орендує тут приміщення із 2015 року. Саме пекарня була одна з перших, хто надала публічності та розголосу того, що підприємців «просять» з’їхати.

На підтримку підприємців, з якими хочуть достроково розірвати договори оренди, сьогодні вийшли десятки людей. У руках вони тримали плакати «Дайте нам працювати», «Ремонт – це не виселення», «Я люблю кримську перепічку», «Не вбивайте локальний малий бізнес», інформує Твоє місто, пише Dailylviv.

За словами учасників акції та самих підприємців, власник торгового центру почав вимагати звільнити простір усіх, хто винаймає приміщення на першому поверсі, щоб розпочати там ремонт. Звільнити місця підприємці повинні до 15 червня.

«Нас хочуть незаконно і остаточно виселити, а натомість відкрити великий торговий центр», – кажуть учасники акції.

За словами адміністраторки пекарні «Кримська перепічка» Тетяни, під стіни торгового центру вони вийшли, аби захистити свої права та договір, підписаний із ТЦ «Інтерсіті», а також зберегти простір та робочі місця.

«Нам це все нагадує те, що відбувалося в Криму, коли прийшли і сказали, що ви тут ніхто. Для нас це просто обурення. Виходить, що ми нічим не захищені – ні як орендарі, ні як працівники. Зараз ми висловлюємо свою думку проти того, що не погоджуємося з тим, що тут відбувається», – каже Тетяна.

За її словами, 15 травня їм принесли листа і сказали, що дають місяць, аби ті змогли виселитися. Але це не реально, адже у приміщенні є пічки, які не можна просто так перенести.

«Наш договір оренди дійсний до жовтня 2021 р. Його ж хочуть розірвати достроково», – додала співрозмовниця і зазначила, що власниця перепічки уже зустрічалася із представниками торгового центру.

Власниця «Кримської перепічки» Оксана Новікова зазначила, що зараз вони не мають права відступити і сказати, як було із рідним Кримом, що знову йдуть.

«Те, що нас хочуть виселити – не питання власності, а набагато складніше і важливіше для всіх. Це порушення законодавства, відсутність бізнес-етики. Зараз ми повинні об’єднати зусилля. Лише разом ми можемо щось довести і бути почутими. Ми починаємо юридичну боротьбу», – заявила Оксана Новікова.

Відомо, що «Кримська перепічка» підготувала відповідну заяву у суд. Також є колективне звернення від всіх підприємців, які орендують приміщення на першому поверсі ТЦ «Інтерсіті».

Не хочуть, аби закривалися магазини, перукарні та пекарня «Кримська випічка», небайдужі сихівчани.

«Прийшла сюди, бо користується багатьма послугами, які пропонують заклади на першому поверсі торгового центру. «Кримська перепічка» – унікальний простір. Тут печуть дуже добрий хліб. Гадаю, наша присутність має щось змінити», – каже учасниця акції.

Як зазначили під час акції протесту, з наступного тижня буде відкрита електронна петиція, аби зберегти громадський простір.

29 травня у Львові відбудеться акція протесту на підтримку орендарів ТЦ Інтерсіті