У Львові помер професор Роман Кирчів

logo


У понеділок, 7 травня, у Львові помер класик української фольклористики та етнографії, доктор філологічних наук, професор Роман Кирчів. Про смерть відомого вченого повідомили співробітники Інституту народознавства НАН України.

Роман Кирчів народився 14 квітня 1930 року в селі Корчин на Львівщині. У 1953 році він закінчив Львівський педагогічний інститут. Після цього працював учителем. У 1961 році Роман Кирчів захистив кандидатську дисертацію на тему «Комедії Івана Франка», а 1980 року захистив докторську дисертацію «Український фольклор у польській літературі епохи романтизму».

Із 1958 по 1972 роки він був науковим співробітником Інституту суспільних наук АН УРСР. Від 1972 року Роман Кирчів працював у Львівському відділенні Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені Максима Рильського (нині – Інститут народознавства НАН України ). Він став автором більше 500 опублікованих праць з літературознавства, фольклористики, етнографії та історії українського театру.

Парастас за вченим відбудеться 8 травня о 19:00 у каплиці церкви Всіх святих українського народу УГКЦ, що на вул. Петлюри, 32. Похорон – 9 травня о 11:00 з каплиці. Поховання відбудеться на Янівському цвинтарі у Львові.