У Львові представили виставку «Музичний олімп Львівської опери»: Чим вона особлива

logo


МІСТО

Львів’яни та гості міста можуть оглянути її до 31 жовтня


Усі фото Galnet

У Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької презентували виставку до 120-ліття Львівського оперного театру «Музичний олімп Львівської опери». Експозицію невипадково представили саме тут, бо свого часу Соломія Крушельницька з великим успіхом виступала на сцені Опери, а у 2000-му році театру присвоїли її ім’я.

Виставку побудували у форматі своєрідного мистецького вернісажу. Тут представили близько 60 експонатів: оригінальні фотопортрети, архівні фото, живописні полотна, поштівки та навіть унікальний офорт. 

«З фондової збірки ми підбирали твори, які відображають тему Оперного театру та співаків, які були на його сцені. В одній з антикварних крамниць Львова ми придбали офорт Зеновія Кецала, 1986 року виконання, «Рознощики реклами у Львові». На сьогодні професія розклеювачів афіш поступово зникає, тому що зараз усе на цифрових носіях. Але нам розповідали, що ще 10 років тому у Львові можна було зустріти  представників цієї професії, які йшли з відром клею та щіткою, щоб розклеїти великоформатні театральні афіші. Також серед цікавинок варто виокремити ретропоштівки. Ландшафт міста, урбаністичне середовище постійно змінюються. Площу перед театром і проспект Свободи реконструюють. Здавалося б, архітектура – статична, але, насправді, життя Оперного театру, навіть як самої будівлі, є динамічним. Там змінюються і дерева, і фонтан, і ліхтарі. Власне, це і можна прослідкувати через поштівки», – розповідає Galnet науковий працівник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Іван Дудич.

Усі представлені твори оповідають історію Львівської опери, а також про всесвітньо відомих і незаслужено забутих українських оперних співаків. Центральне місце відвели оперній співачці, патронесі музею – Соломії Крушельницькій.

«Незважаючи на те, що її мистецьке життя було пов’язане в основному зі світовими сценами, співачка неодноразово приїжджала до рідного краю. Знаковою подією у музично-театральному житті Львова стали гастролі Соломії Крушельницької на сцені львівського міського театру у 1903 році. Тоді співачка з великим успіхом виступила у шести операх», – розповідають у музеї.

На виставці представлені оригінальні фотопортрети Соломії Крушельницької в операх «Манон» Ж. Массне, «Графиня» й «Галька» С. Монюшка, «Гуґеноти» Дж. Мейєрбера і «Жидівка» Ф. Галеві, а також портрет співачки авторства відомого львівського митця Любомира Медведя. 

Також тут експонують портрети композитора Мирослава Скорика, оперної примадонни Іри Маланюк та інших всесвітньо відомих музичних діячів. 


На фото українська оперна співачка Іра Маланюк

У другій частині виставкової експозиції відвідувачі можуть побачити портрети співаків, які виступали на сцені Львівської опери: Ніни Шевченко, Володимира Чайки, Тамари Дідик, Олександра Врабеля, Володимира Ігнатенка, Ніни Тичинської, Наталії Дацько. До слова, приватні архіви більшості цих співаків зберігаються у фондах Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької.


На портреті зображена солістка Львівської опери Ніна Шевченко

Оглянути виставку можна до 31 жовтня. Музей працює щодня з 10 по 17, окрім вівторка. Адреса: Львів, вулиця Соломії Крушельницької, 23. 

Нагадаємо, раніше Galnet розповідав про те, що Львівський музей Соломії Крушельницької створив YouTube-канал. Чим він особливий та що там публікують, читайте ТУТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.