У Львові провели масштабний вишкіл цивільного населення (відео)

logo


image

Вишкіл для цивільних провели у Львові. На подію зареєструвалися понад 400 учасників. Їх навчали, як правильно стріляти, надавати першу медичну допомогу та поводитися під час бойових дій.

Ознайомлений — значить озброєний. У Львові активно проводять вишколи для цивільного населення. Головна їхня мета — підготувати населення до можливих воєнних дій, щоб не допустити паніки та розгубленості. Одне з таких масштабних тренувань відбулося на території Львівського стрілецького стенда. На військовому вишколі містянами показали, як надавати першу домедичну допомогу, а також навчали стрільби, саперної справи та основ тактики.

Організатори зазначають: зважаючи на загрозливу воєнну ситуацію люди повинні бути готовими до будь-якого сценарію. А без теоретичних знань і практики — нікуди.  

Ми виходимо з того, що краще бути приготовленим і ці знання людині ніколи не знадобляться, ніж людина потрапить в якусь ситуацію ризиковану і не буде знати, як діяти. Ми плануємо продовжувати з певною періодичністю такі вишколи, — розповідає Сергій Бевз, співорганізатор вишколу. 

Охочих навчатися було чимало, тож їх поділили за групами. За кожною з них закріпили координаторів, які постійно слідкували за своїми підопічними і відповідали на будь-які їхні запитання. 

Це можуть бути любі питання, можливо в когось виникають якісь проблеми. Людина є, яка відповідає за людей і все. Цих груп у нас налічується 5, – Ксенія, координаторка. 

Спочатку на кожній із 5 основних локацій проводили інструктаж. Опісля, під наглядом професійних тренерів учасники практикувалися.  

Ось тут львів’ян навчають тактичної медицини. Це одна з основних частин вишколу, кажуть організатори. Адже кожна людина повинна знати, як правильно надати допомогу, щоб врятувати пораненого.   

Основна причина смерті – це кровотеча. А серед них найбільш поширена це кровотеча руки/ноги, тому зупинити кровотечу рук/ніг вважаю, це такий первинний етап у підготовці, — Олексій Андрійчук, колишній начмед полку “Азов”. 

А що то за вишкіл без стрільбищ. Тут, звичайно, без цього теж не обійшлося. Спершу учасникам розповіли, як правильно поводитися зі зброєю, опісля дали потримати зброю в руках і постріляти. 

Перше як зброю заряджати/розряджати, що таке зброя і як її тримати, тобто як її класти на плече, як правильно дивитися на ціль. Бо зараз більшість людей закривають одне око, це теж неправильно, треба двома очима стріляти, бо як у фільмах — не працює… Будемо вчити попадати в ціль, — Олександр-Олесь Шлюз, начальник Львівського стрілецького стенда. 

Одночасно могли стріляти шестеро людей під наглядом інструктора. Для захисту вдягали окуляри та навушники. 

Ми зробимо максимально, щоб стрілець отримав першу інформацію щодо безпеки, почув що таке кодекс стрільця, після цього буде невеличке холосте тренування, тобто без пострілів, і після цього стрілець зможе зробити декілька пострілів з гладкоствольної рушниці, відчути, що це таке вже не на словах, а на фактах, — Орест Юрчук, інструктор стрілецького клубу. 

Загалом у вишколі цивільного населення взяли участь майже 450 людей, віком від 18 років. Таку масштабну подію організували вперше, та, як запевняють організатори, не востаннє. Адже паніка та розгубленість виникає тоді, коли людина не знає, як діяти у надзвичайних ситуаціях. А, як ми вже казали, ознайомлений — значить озброєний.  

Віра Коновал – pravdatutnews.com