У Львові «снайпери» відточують майстерність перед чемпіонатом Європи

logo


У Львові добігає завершення чемпіонат України із кульової стрільби. Загалом на рубіж вийдуть чверть тисячі учасників.

Зазвичай перед тим, як вийти на лінію вогню, «снайпери» намагаються знайти внутрішній спокій, позбутися переживання. Однак це правило не для херсонки Юлії Зражевської. Коли хвилюється, краще чує удари серця, між якими треба стріляти. Каже: «Зазвичай я стріляю із хвилюванням. Сьогодні цього переживання не було. Взагалі. І через це організм думав, що ми не змагаємося, а просто тренуємося. В принципі, я задоволена своєю роботою. Та хотілось би кращого».

У передостанній день національної першості стрільці визначають, хто найкраще володіє гвинтівкою у команді. Спортсменка Валерія Сидоренко говорить: «У команді відчуваю подвійну відповідальність. Так само у попередні дні у нас були дві вправи, де спортсмени стріляють з напарниками протилежної статі. І там також відповідальність подвійна. На цих змаганнях мені найбільше сподобався мікст. Ми вперше стріляли за новими олімпійськими правилами. Тобто кожен зі спортсменів робив по 30 пострілів».

Дуже важливу роль відіграє спеціальний одяг для стрільців. Учасниця Владислава Коваль підкреслює: «На мою думку, екіпірування відіграє найважливішу роль. Тому що дозволяє мені отримати кращу координацію, баланс. І з моєю маленькою вагою воно є ключовим. Я змінила костюм, він виявився невдалим. Довелося одягнути наполовину старий. Він свої функції вже не виконує. Дуже багато сил витратила, щоб відстріляти гідно».

Чемпіонат України триватиме до четверга, 16 січня. Наприкінці січня спортсмени позмагаються на міжнародному турнірі у Мюнхені. А у лютому їх чекає боротьба на чемпіонаті континенту у Польщі, де розігруватимуть олімпійські ліцензії.