У Львові в підвалі багатоповерхівки рецидивіст зберігав зброю та боєприпаси

logo


В підвалі багатоповерхівки Львова правоохоронці виявили зброю та боєприпаси. Про це Львівському порталу повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області.

Працівники Франківського відділу поліції у підвальному приміщенні багатоповерхового житлового будинку на вул. Володимира Великого, яке належить мешканцю Львова, виявили зброю та боєприпаси сучасного взірця.

Правоохоронці 20 березня проводили санкціонований обшук у помешканні та підвальному приміщенні, які належать 24-річному раніше судимому львів’янину. У підвалі  працівники Франківського відділу поліції виявили гранату «РГД-5», запал до гранати, підствольний гранатомет, патрон калібру 7,62 мм та близько 300 г пороху.

«З’ясовано, що даний громадянин не проходив службу і не перебував у зоні АТО. За його словами, зброю та боєприпаси він знайшов. Проводяться заходи щодо встановлення походження цієї особливо небезпечної зброї та боєприпасів, а також з якою метою їх переховували у підвалі  багатоквартирного будинку, що становило потенційну загрозу для мешканців», – зазначив начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області генерал поліції третього рангу Валерій Середа.

Вилучені боєприпаси та зброю скеровано на експертизу.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Санкція статті передбачає покарання – від трьох до п’яти років позбавлення волі. Проводиться досудове розслідування.

Правоохоронці нагадують, що незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це злочин, за який законодавством передбачено кримінальну відповідальність. Крім того, незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які можуть трапитися з громадянами.

Згідно з ч.3 ст.263 Кримінального кодексу України, особи, які добровільно здали зброю, боєприпаси та вибухові матеріали, звільняються від адміністративної та кримінальної відповідальності.

Якщо громадянин добровільно здав до поліції мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому він матиме можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю у власність і використовувати її на законних підставах.

В іншому випадку, відповідно до ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Фото: поліція