У Львові відбудеться сьомий українсько-польський Фестиваль партнерства

logo


У Львові 7-9 вересня відбудеться VII українсько-польський «Фестиваль партнерства». Учасники фестивалю обговорюватимуть вплив розвитку культури та туризму у містах на життя їхніх мешканців. Тим часом зі сцени на площі Ринок лунатиме джаз, блюз, фольк, рок, етномузика у виконанні українських та польських гуртів.

У п’ятницю, 7 вересня, виступлять вроцлавський гурт «Wciąż Młodzi», львівський гурт «Joryj Kłoc», гурт «Micromusic» із Варшави. Циркове мистецтво у поєднанні із музичною імпровізацією представлять Лукаш Ємьола та Артур Перскавєц із Любліна. На завершення дня – поціновувачів сучасної музики потішить одне з найцікавіших явищ актуальної польської сцени – проект «Nervy» із Сілезії, повідомили у мистецькому об’єднанні «Дзиґа», яке є співорганізатором фестивалю.

У суботу, 8 вересня, фестивальну програму добротним блюз-роком відкриє гурт «Blues Perspektive Band» з Жешува, продовжать концерт – патріархи польської «шантової» традиції – гурт «Wodny Patrol». Далі слухачі матимуть змогу зануритися у світ етномотивів разом із сімейним проектом «Kapela Maliszków» із Низьких Бескид, етно-роковим гуртом «Żmije» з Підкарпаття та драйвовим українським фольк-роком від проекту «Horpyna» з Ольштина.

Під час фестивалю львів’яни та гості міста зможуть ознайомитися із туристичними та освітніми можливостями польських міст та воєводств, вони будуть представлені на промостендах на площі Ринок.

Для дітей діятиме мобільне велосипедне містечко, де наймолодші відвідувачі з інструкторами вчитимуться безпечно переїжджати перехрестя, вчасно реагувати на сигнали світлофорів, читати дорожні знаки.

У межах «Фестивалю партнерства» відбудуться також художні виставки. Зокрема, у Львівському історичному музеї можна буде оглянути виставку графічних робіт із Карконоського музею в місті Єленя Гура «Карконоші – найгарніша перлина Сілезії». Біля Каплиці Боїмів розмістять фотовиставку «Варшава між війнами 1918-1939 років». У Львівській галереї мистецтв представлять виставку сучасного мистецтва, присвячену художнім експериментам із сучасними медіа та можливостями віртуальної реальності. Глядачі зможуть побачити роботи Магдалени Лесьняк «В мережі» та Рафала Урбанського «QR – реінтерпретація».

Зазначимо, «Фестивалю партнерства» відбувається за ініціативи Генерального консульства Республіки Польща спільно з Львівською ОДА, Львівською облрадою та Львівською міськрадою. Це – одна з найбільших українсько-польських подій, які приймає Львів, вхід на усі події фестивалю – безкоштовний. Із детальною програмою можна ознайомитися за посиланням.