У Львові відбулася акція на підтримку родин зниклих безвісти під час війни на Сході України

logo


У Львові, поблизу Ратуші, відбулася акція “Ми є!” на підтримку родин зниклих безвісти під час російсько-української війни. На площі Ринок зібралися близько 30 родичів безвісти зниклих, які приїхали з різних областей. Також прийшли волонтери та учасники бойових дій.

Учасники акції тримали в руках портрети тих, хто зник безвісти. Серед них фото сина Ядвиги Лозинської — Андрія.

“Це Андрій Лозинський. Він був мобілізований в 93 бригаду. 3 квітня 2014 року зник безвісти при виході з Іловайського котла. Його взяли в полон російські десантники в районі Старобешевого”, — каже Ядвига Лозинська.

Фото воїнів, які зникли безвісти під час війни на СходіСуспільне Львів

Фото воїнів, які зникли безвісти під час війни на Сході

Також 96 світлин людей, яких шукають близькі, розвісили у центрі Львова.

“Я шукаю двох своїх синів Хомяка Дмитра, на той час йому було 20 років, і Хомяка Володимира. Йому було 24. Вони зникли 5 вересня 2014 року в Луганській області. Потрапили в засідку, коли поверталися з-під Веселої Гори”, — каже Катерина Хомяк.

Фото воїнів, які зникли безвісти під час війни на СходіСуспільне Львів

Фото воїнів, які зникли безвісти під час війни на Сході

Акція була спрямована на те, щоб нагадати українцям про воїнів, які зникли під час війни на Сході.

“Для нас важливо показати, що українці, по-перше, своїх не кидають і жоден, хто ризикував своїм здоров’ям і життям за Україну, не має бути забутим. Важливо, щоби держава трошки активніше почала працювати над пошуком тих зниклих безвісти і повернула їх додому”, — каже учасник акції “Ми є” Антон Петрівський.

Учасники акції "Ми є!"Суспільне Львів

Учасники акції “Ми є!”

За даними Червоного Хреста, 756 українських родин розшукують своїх близьких, що зникли під час війни на Донбасі. Проте, за словами організаторки акції Ядвіги Лозинської, їх значно більше. Єдиного реєстру зниклих безвісти під час війни на Сході в Україні немає.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону