У Львові відбулася презентація модельної навчальної програми релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти»

logo


image

Напередодні свята Покрову Пресвятої Богородиці відбудеться презентація Модельної навчальної програми релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти» для 1-12 класів католицьких закладів освіти 12.10.2021 у Львові та 13.10.2021 у м. Івано-Франківську.

Програма створена з ініціативи Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання для впровадження в освітні програми католицьких закладів освіти та стосується 1- 11 (з часом 12) класів та окреслює основні цілі та теми релігійної освіти у закладах всіх рівнів освіти і визначає принципи їх подання, а також компетенції, які вони мають розвивати в учнів, що має на меті формування християнських рис світогляду у випускників католицьких шкіл УГКЦ.

Створена на основі Концепції розвитку релігійної освіти УГКЦ та ґрунтується на документах Католицької Церкви у сфері освіти та виховання та на відповідних документах УГКЦ. Основою розвитку релігійної освіти є тексти Катехизму «Христос наша Пасха», Катехизму для молоді, а також найважливіші в контексті цієї теми послання Блаженнішого Любомира Гузара(†2017) та Блаженнішого Святослава Шевчука. Окрема увага тут належить Посланню з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави «Наша Свята Софія». Крім того, ця Концепція відповідає компетентнісному підходу, закладеному в Концепцію розвитку освіти в Україні «Нова українська школа» та сучасним підходам в освітній галузі. Світовий досвід сучасних підходів до релігійних компетентностей також став для нас важливою точкою відліку в контексті діяльності у сфері релігійної освіти.

У написанні та обговоренні програми взяли участь як представники Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, експерти, вчителі – представники шкіл.

Програма пропонується до впровадження в католицьких закладах освіти в Україні та всіх, хто бажає будувати освітній процес за моделлю роботи цих закладів.

У програмі презентацій передбачені доповіді на теми:

Роль предмета релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти» для ідентичності Католицької школи.
Обов’язкові результати навчання програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
Пропонований зміст та види навчальної діяльності програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
Пропонований зміст та види навчальної діяльності програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
Богословський огляд програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
Психологічні бар’єри та передумови для впровадження нового у шкільну програму.
Необхідні кроки для впровадження модельної програми у освітню програму католицької школи згідно Концепції розвитку релігійної освіти та сучасного життя школи.
Обговорення. Питання до доповідачів.

У презентації візьмуть участь Голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, автори програми, експерти, учасники творчої та апробаційної групи, керівники шкіл, заступники з навчальної та виховної роботи, вчителі предметів духовно-морального спрямування.

Форма реєстрації:

Для участі у Львові  https://forms.gle/BtSb1JH1tCBV8b1TA

Для учасників в Івано-Франківську https://forms.gle/FYhv1JoF9pBQWAUQA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка – Новини України