У Львові відкрили Центр психосоціальної реабілітації

logo


Фото

«Центр психосоціальної реабілітації» відкрили в обласній клінічній психіатричній лікарні на Кульпарківській у Львові.

Про це повідомив в о голови ЛОР Юрій Холод, інформує Четверта студія.

Це — простір, у якому  для реабілітації та ресоціалізації застосовують такі  методи терапії яксадівництво, тваринництво, столярні роботи, арт-терапії, заняття спортом. 

А придбати твори і вироби пацієнтів можна у крамничці, яка на вході до центру.

Центр психосоціальної реабілітації створили у межах українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України», йдеться про суму 10 млн гривень. До створення центру та наповнення його сенсами долучилося багато установ та організацій, благодійників і волонтерів.

«Дякую всім однодумцям, усім громадськиморганізаціям, колегам, усім, хто долучився і долучається до цього проєкту. Такий центр — це важливий крок до справжньої безбарʼєрності та рівності, а також поваги до кожної особи. Адже лише минулоріч у цій лікарні пролікували майже 10 тисяч пацієнтів, пʼята частина з них — військові і ветерани.

За два роки в обласній клінічній психіатричній лікарні змінилося багато. З обласного бюджету ми допомогли коштами на ремонт 14-е відділення, з першого травня готове приймати до 40-а пацієнтіввідділення первинного психотичного епізоду №25.  Для нього з обласного бюджету ми виділили 19 млн гривень. Триває оновлення приймального відділення. У планах – реставрація головного корпусу. 

Ще одна ідея, яку, сподіваюся, підтримають депутати обласної ради та вдасться реалізувати найближчим часом — надати статус обʼєкта природоохоронного фонду парку довкола лікарні.

Таким чином насадження майже двохсотнітніх дерев вдасться зберегти у первісномувигляді, а також залучити кошти для облаштування території, догляду, лікування насаджень із різних джерел, у тому числі і грантових», – повідомив Холод.

Коментарі

Позначки: Львівська обласна рада,Юрій Холод