У Львові відзначили 110-ту річницю від дня народження фотомитця Ярослава Коваля

logo


У неділю, 16 грудня, минуло 110 років від дня народження видатного фотографа та пластуна Ярослава Коваля. Вшанувати митця зібралась його родина і друзі.

У тісному колі згадували родинні історії та різні періоди життя пана Ярослава. Цей чоловік, як згадують рідні, був визначною особистістю початку століття. Товаришував із Романом Сельським, Ольгою Дочемінською та Іриною Вільде.

«Для товариства, яке сьогодні тут зібралося, для родини, його друзів, які ще його пам’ятають живим дуже така визначна дата. Він був такою особистістю, яка вміла розвеселяти, яка вміла тримати згуртовувати багато людей», – розповів родич Ярослава Коваля Ігор Вінтонів.

Також Ярослав Коваль понад десять років був особистим фотографом Митрополита Андрея Шептицького. І за той час назнимкував чимало світлин. Ще він був учасником редколегії часопису «Світло і тінь» та співзасновником бойківського музею у Ціневі, де народився.

«Він хоч був нізащо засуджений, нізащо був ображений в житті, але ніколи не був озлоблений на життя. Надзвичайно талановита особа у всіх абсолютно напрямках: він і поет, він і прозаїк, і колекціонер», – пригадав друг Ярослава Коваля Олександр Зайченко.