У Львові відзначили День білоруської військової слави

logo


У Львові, поблизу Ратуші, влаштували віче та відкрили виставку “Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь”. Так у Львові відзначили День білоруської військової слави. 507 років тому в цей день відбулась битва під Оршею, у якій литовці, поляки, білоруси та українці на чолі з Костянтином Острозьким перемогли московське військо. Про це Суспільному повідомив координатор Білоруського кризового центру в Львові Олексій Францкевич.

До Дня білоруської військової слави на площі Ринок у Львові відбулось громадське віче. До події доєдналась білоруска Ольга. Вона приїхала до Львова з Мінська у червні. Жінка розповідає, що виїхала з країни, тому що побоювалася переслідувань через участь у акціях протесту. З міркувань безпеки своє прізвище вона назвати відмовилась.

“Дуже важливо зараз проявляти солідарність із Білоруссю, використовувати будь-які приводи, аби нагадувати, що у нас відбувається. Бо в Білорусі заборонено абсолютно все. Люди залякані. Ті, хто поїхали — це єдині, хто можуть говорити і розповідати про те, що відбувається”, — каже білоруска.

Громадське вічеСуспільне Львів

Громадське віче

Під час віче на підтримку білорусів виступили музиканти із Америки. Вони виконали білоруські пісні, зокрема “Погоню”, яка стала одним із символів протестів у Білорусі.

“В нас є проєкт, який поєднує білорусів, українців і американців — фольктрадиції, народи, культури. Оскільки я з Білорусі, мене дуже хвилює ситуація, яка зараз відбувається у країні. Ми прийшли на цю акцію, аби підтримати білорусів, не могли не прийти”, — каже Надія Ількевич.

Громадське вічеСуспільне Львів

Громадське віче

Також на площі Ринок розмістили виставку “Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь”. Її можна буде оглянути до 15 вересня.

Виставка "Рік спротиву: як по(в)стає БілорусьСуспільне Львів

Виставка “Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь

На відкриття експозиції прийшов білоруський військовий Василь Веремейчик. Чоловік приїхав до Львова у січні.

“Я брав участь у протестах від початку, із 9 серпня, так само моя сім’я і знайомі. Мою жінку затримували двічі. Коли я поїхав на поховання бабусі у Солігорськ, в ніч після того згоріло 4 машини. Вже наступного дня мене з братом затримали”, — каже білорус.

Виставка "Рік спротиву": як по(в)стає Білорусь"Суспільне Львів

Виставка “Рік спротиву”: як по(в)стає Білорусь”

Координатор Білоруського кризового центру в Львові Олексій Францкевич каже, такі заходи влаштовують для того, аби нагадати про події, які відбуваються у Білорусі.

“В Білорусі зараз відбувається гуманітарна катастрофа. У нас велика проблема із втратою суверенітету. Завтра (9 вересня, — ред.) Лукашенко зустрічається із Путіним. Вони казали, що хочуть підписати останні дорожні карти щодо інтеграції”, — каже Олексій Францкевич.

Хода до пам'ятника ШевченкуСуспільне Львів

Хода до пам’ятника Шевченку

Після віче на Площі Ринок учасники події влаштували ходу до пам’ятника Шевченку.

Що відомо9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.Керівники низки країн Європи не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону