У Львові волонтери готують енергетичні батончики для захисників Києва та інших учасників війни

logo


image

У Львові продовжують організовуватися волонтери для допомоги людям, які беруть участь у обороні українських міст, і тим, хто постраждав від повномасштабного вторгнення Росії. Однією з благодійних ініціатив стало виготовлення енергетичних батончиків – про ідею Суспільному розповіла волонтерка Віра Попович.

Волонтерка закликала “всіх тих, хто не знає куди спрямувати свою тривожну енергію”, долучитися до її сім’ї у створенні батончиків, які далі передають організації “Hand Made по-львівськи для армії руками волонтерів”. У їхній фейсбук-групі розмістили рецепт і всі необхідні інгредієнти для смаколиків. Також просять вкладати до упаковки етикетки зі вмістом батончиків, аби було зрозуміло, чи є всередині складові, на які в когось може бути алергія.

“Зробили рецепт, зробили пост – люди відгукуються, – розповіла про ініціативу Віра Суспільному. – Кожен робить що може – хто гроші дає на сухофрукти й горіхи, хто сам удома робить. Звозимо це все до волонтерів”.

“Два дні всього робимо, дуже багато ще не зробили. Починаємо, розкручуємося, об’єднуються люди. Учора (27 лютого, – ред.) зробили 170, а на завтра (29 лютого, – ред.), кажуть, хтось 500 принесе”.

Обрали саме енергетичні батончики, адже, на думку учасниць акції, “це найкраще, що є в тих випадках, коли немає можливості щось готувати, варити якісь страви”.

“У батончику все дуже корисне й дає енергію людині на довший час. У нас батончик виходить приблизно 70 грам, і там є все: курага, родзинки, мед, горіхи, насіння соняшника, чорнослив, журавлина, вівсянка… І в них така технологія приготування, що воно й не зіпсується швидко, і дасть достатньо енергії, щоб далі щось робити корисне”, – пояснює волонтерка.

За словами волонтерки, батончики прямують переважно до Києва. “Вони знають, де є більша потреба, – пояснює Попович. – На вулиці Просвіти, 4А, в них є кухня, де вони сушать овочі, роблять супи, борщі, які засипаються просто у воду, [до них] додається тушівка – і дуже швидко, за 20 хвилин, є багато страв для багатьох людей”.

“Люди зносять дуже різне. Ми як завозили останню партію (батончиків, – ред.), там і печиво я бачила, і багато чого для компотів, сухофруктів, сумішей. Робота кипить”, – додає Віра Попович.

Що відомо

Захоплення Бердянська, обстріли та бої за Київ. Вторгнення РФ в Україну, день п’ятий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону