У Львові вшанували пам’ять легендарного музейника Бориса Возницького

logo


image

Львівщина вшановує пам’ять Героя України, академіка, лауреата Шевченківської премії, незмінного упродовж 50-ти років директора Львівської національної галереї мистецтв – Бориса Возницького.

Сьогодні, 16 квітня, легендарному музейнику Борису Возницькому мало би виповнитися 95 років. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

До могили Бориса Возницького на Личаківському кладовищі поклали квіти, священики виконали чин панахиди. До заходів із вшанування багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв долучилася також хорова капела “Дударик”.

“Музейний геній, охоронець українського мистецтва та культури, фанат своєї справи, Герой України Борис Возницький. Порятунок і збереження пам’яток нашої історії та культури стали сенсом його життя. Завдяки Борису Григоровичу весь світ та Україна дізнались про величні роботи Іоана Георга Пінзеля, які він віднайшов у 60-70-х роках, а вже на початку ХХІ століття вони були розміщені у паризькому Луврі та у Відні. Возницький дав друге життя Олеському, Золочівському, Підгорецькому, Свірзькому замкам. Завдяки йому ми пишаємось нашою Львівською картинною галереєю, яка на сьогодні є найбільшим музеєм європейського мистецтва в Україні. Шануємо пам’ять про Великого українця!”, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Нагадаємо, Борис Возницький народився 16 квітня 1926 року в селі Ульбарів, тепер Дубенського району на Рівненщині. До останніх днів віддавався музейній справі. Про внесок у культурну спадщину свідчить хоча б той факт, що реліквії та раритети, які він врятував від знищення, оцінюються майже так, як і весь золотовалютний запас України.

Фото на головній: газета “День”