У Львові з’явиться Музей наївного мистецтва

logo


У Львові з’явиться Музей наївного мистецтва

У Львові планують відкрити Музей наївного мистецтва. В ньому експонуватимуть твори таких видатних художників як Марія Примаченко та Никифор Дровняк. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

З ініціативою створення Музею наївного мистецтва виступив благодійний фонд «Петра». Де саме у Львові його збираються облаштувати, наразі ще не відомо. Для збору коштів на це організація проведе низку мистецьких заходів, зокрема виставку робіт Марії Примаченко у галереї David Zwirner у США.

У створенні музею фонду «Петра» допомагатимуть Львівська ОВА, Львівська обласна рада та Національний музей народної архітектури та побуту України. Відповідний меморандум про співпрацю сторони підписали у вівторок, 31 жовтня.

Довідково:

Наївне мистецтво – один із напрямків примітивізму XVIII–XXI століття, у межах якого свої роботи творили митці-самоучки, не маючи профільної освіти.

Яскравими представниками українського наївного мистецтва є роботи Марії Примаченко, Никифора Дровняка, Марії Буряк, Олександра Вишника, Олени Волкової, Івана Лисенка, Єлизавети Миронової.

Марія Примаченко (1909-1997) – художниця-самоучка з Київщини, лауреатка премії імені Тараса Шевченка. Авторка більше 800 картин, 650 з яких
зберігають у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (Київ). У 2022 році президент відзначив Марію Примаченко відзнакою «Національна легенда України».

Невдовзі після повномасштабного вторгнення РФ російські окупанти спалили музей на Київщині, де зберігали роботи Марії Примаченко.

Український Дощ писав раніше, що 1909 року на
Київщині народилася наївна і геніальна Марія Примаченко.