У Львові жінці вчетверте за життя пересадили нирку

logo


Майже 30 років жила з нирковою недостатністю

Вперше 39-річна Марина Бесарабчик із Житомирщини змогла отримати нирку в Україні. Рятівну трансплантацію виконали спеціалісти Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова. До цього жінці тричі виконували пересадку за кордоном.

Нирки Марини відмовили, коли їй було лише 10 років. Тож з дитинства вона змушена виборювати право на життя.Єдиним шансом на порятунок була трансплантація донорського органу. Тричі їй виконували пересадку за кордоном. Дві перші нирки не прижилися, а ось третій орган прослужив Марині аж 20 років, і це хороший показник, кажуть лікарі.

Коли три роки тому нирка перестала працювати, її функцію замістила процедура гемодіалізу, що, буквально, прикувала жінку до лікарень.

«Це не життя, а існування. Ти не можеш десь поїхати, а мусиш через день по три години лежати на діалізі, де тебе постійно колять великими голками. Часйде, а здоровий орган усе не знаходять. Це з’їдає, бо здається, що організм не витримає, і це може бути твій останній діаліз», – ділиться Марина.

Весь цей час жінка була в листі очікування, і завдяки підтримці чоловіка та родини – не втрачала надії. У Всесвітній день нирки про Марину вийшов сюжет в новинах. І вже наступного дня доля усміхнулася жінці – автоматизована система трансплантації (ЄДІСТ) обрала її як реципієнта на пересадку нирки від посмертного донора. «Я так зраділа!Подумала, що це чудо. Все так швидко відбулося, що я навіть не мала часу на переживання», – пригадує Марина відчуття тієї миті.

Рятівну пересадку виконали хірурги Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Нирка запрацювала просто на операційному столі.

Уже на 12-добу після трансплантації Марину виписали з лікарні. Поки що пацієнтка потребує спостереження і тому тимчасово мешкає у Львові. Понад усе вона мріє якнайшвидше поїхати додому.

«Дякуємо нашим трансплантологам за ще одне врятоване життя! Світла пам’ять донору та безмежна вдячність його рідним, які ухвалили це важке рішення іподарувала шанс на життя іншим людям», – додає Максим Овечко, керівник Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова.

До слова, за підсумками першого кварталу 2024 року, Центр трансплантології Першого медоб’єднання Львова виконав найбільшу в Україні кількість трансплантацій. А загалом за три роки у Львові провели 327 трансплантацій органів: це серця, печінки та нирки, а також легені. Торік тут вперше в Україні пересадили комплекс підшлункова залоза та нирки, а також провелипершу в Україні пересадку комплексу серце-легені та успішну спліт-трансплантацію печінки.

Коментарі

Позначки: Львів, операція