У Львові зменшилася кількість незаконних забудов та порушень

logo


image

Як зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, управління архітектури та урбаністики опрацьовує заяви на видачу містобудівних умов та обмежень у робочому порядку та виносить проекти рішень на засідання виконавчого комітету, згідно з чинним законодавством. Відтак, засідання виконавчого комітету стають майданчиком, де мешканці, забудовники та представники громадськості можуть поставити свої запитання щодо містобудівних умов та обмежень. Натомість наразі на виконкомі переважно розглядають лише ті питання у сфері містобудування, які можуть затримувати робочі процеси для підприємців. Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«До управління архітектури та урбаністики постійно надходять документи та заяви на видачу містобудівних умов та обмежень. Наша справа – підготувати відповідні рішення виконавчого комітету в межах 10-ти робочих днів. Якщо ті чи інші документи не відповідають містобудівній документації, наприклад, немає належних документів на земельну ділянку, то ми ці пакети скеровуємо назад заявникам. Натомість, якщо все гаразд, то ми готуємо відповідне рішення виконавчого комітету, яке розглядається в ряді інших питань з інших сфер», – зазначив Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова.

Антон Коломєйцев також відзначає, що розгляд містобудівних умов та обмежень у такому форматі дозволяє Львову зменшити кількість незаконних забудов та порушень.

«Якщо ми подивимось на кількість незаконних забудов чи порушень, то з часів, коли ми почали розглядати на виконкомі в такому форматі містобудівні, ми маємо значно менше тих речей. Звісно, упродовж цього року був мораторій на перевірки з боку місцевої Інспекції ДАБК, але навіть у цій складній ситуації вдалося зберегти абсолютно забудову в межах тих намірів, які планувались на етапі затвердження містобудівних умов та обмежень», – зазначив Коломєйцев.

Він додав, що управління архітектури та урбаністики проводить контроль містобудівної документації на усіх етапах. Також проводяться регулярні консультації забудовників у питаннях містобудівної документації. Тому що державні будівельні норми дозволяють один і той самий об’єкт забудувати в 10 різних способів. Якщо в один спосіб ділянка може бути абсолютно змарнованою та втрачена можливість якісної архітектури, то в інший спосіб, відповідаючи тим самим нормам, проект буде зразковим та перемагатиме у конкурсах.