У міжнародному семінарі з айкідо у Львові взяли участь 250 спортсменів

logo


До Львова на відкритий чемпіонат та семінар із айкідо з’їхалися сенсеї та спортсмени з Польщі, Києва та різних куточків Львівщини. Більше двохсот учасників від 6 до 15 років демонстрували техніку групових ката та дзювази – показових спарингів.

Особливо відповідальна місія під час показових виступів ката у провідника групи.

«Ну, головне – не хвилюватися і бути впевненими, що все буде добре. Ми старалися і домовилися робити все синхронно, все і вдалось», – пояснює керівник групи Максим Дудик.

Команда «Академії бойових мистецтв» привезла на семінар близько 30 спортсменів з Яворівщини. До цих змагань діти готувалися ретельніше, ніж зазвичай.

«Додаткові тренування робили. Приходили. Вчителі теж допомогли – відпускали дітей з уроків. Могли мати і п’ять тренувань на тиждень», – згадує сенсей «Академії бойових мистецтв» Юрій Захарко.

Тепер десятирічний Юрко демонструє свої навички суддям. Та під час елементів ката вже знає, що приготував для суперника у спарингу.

«На прикладних техніках в мене є така техніка, як нога в живіт і перекидати через себе. Потім в мене є техніка — облітаєш через руку, збиваєш ногою його ногу і кидаєш через себе», – ділиться заготовками Юрій Іваха.

Оцінюють виступи спортсменів судді за певними критеріями.

«У групових формах оцінюються дух команди, злагодженість роботи, правельне виконання рухів і розуміння їхнього сенсу. Якщо це спаринг, навчальний спаринг, то оцінюється дух команди, безпечність і практичність виконання техніки», – пояснює організатор семінару сесей Вадим Черних.

Польська делегація співпрацює з українцями вже більше 15 років і організовують спільні події кілька разів на рік. Та цього разу привезли мало спортсменів.

«Цього разу з Польщі небагато спортсменів приїхало, тільки четверо діток. Через те, що змінилася дата змагань. Зазвичай чемпіонат відбувався у листопаді. Дуже важливо є те, щоб ми між собою співпрацювали, мінялися поглядами і щоб діти могли взяти з цього користь і в Україні, і в Польщі», – вважає сенсей з Польщі Ґреґож Кшевіцкій.