У приватних реабілітаційних центрах Львівщини незаконно утримували щонайменше 10 наркозалежних

logo


Прокуратура Львівської області спільно з поліцією із початку 2018 року звільнила із приватних реабілітаційних центрів на території Львівщини 10 наркозалежних, яких там незаконно утримували за бажанням родичів. За усіма цими фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження та продовжують виявляти подібні випадки. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

«Йдеться про приватні реабілітаційні центри. Пацієнти іноді проти лікування або проти продовження лікування. Їх правоохоронні органи визволяють з таких центрів, бо, за Конституцією України, ніхто не може утримуватись примусово без рішення суду», – уточнила ZAXID.NET речниця прокуратури Львівської області Юлія Шевченко.

За інформацією прес-служби прокуратури, по кожному з 10 цих випадків правоохоронці порушили кримінальні провадження за ч.2 ст.146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Досудове розслідування у цих справах триває. Наразі повідомлень про підозру не вручали ні працівникам центрів, ні родичам наркозалежних, за бажанням яких їх утримували у цих центрах.

У прокуратурі просять усіх, хто знає про подібні факти незаконного утримання людей, звертатись за телефоном цілодобової «гарячої лінії» – (032) 235-62-37 або надсилати звернення на електронну адресу zpv@oblprok.lviv.ua.