У садок цьогоріч не потрапить 1500 львівських дітей: деталі

logo


Приблизно півтори тисячі дітей цьогоріч не матимуть змогу потрапити у дитячий навчальний дошкільний заклад. Такі цифри назвала Наталія Клочко, головний спеціаліст із питань дошкільної освіти Львівської міської ради в рамках дискусійної зустрічі організованої проектом Tvoemisto.tv «Платформа консенсусу» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
dochkam.ru

dochkam.ru

За словами Наталії Клочко, станом на 1 вересня 2016 року у Львові понад 9 096 дітей бажають потрапити у садок. Натомість, отримати місце в дошкільному навчальному закладі зможе 6 тисяч дітей. Окрім того, до кінця цього року у місті планують відкрити додаткові групи, які забезпечать навчанням ще півтори тисячі дошкільнят.

Понад тисячі дітей, які так і не зможуть потрапити у садок, запропонують групи короткотривалого перебування, котрі сформують після того, як батьки подадуть відповідні заяви у навчальні заклади. Як запевняє Наталія Клочко, минулого року працювало 30 таких груп, у 2016-ому їх має з’явитись ще більше. «Більшість тих дітей, які хочуть потрапити у садок ще раннього віку, тобто їм до двох років. Доводиться виходити з тієї ситуації, яку ми маємо – вони будуть змушені піти у садок наступного року в молодшу групу».

«Насправді ми маємо певний поступ. Так, минулоріч у садок не змогли потрапити 4 тисячі дитини. Цього року ця цифра зменшилась вдвічі. Більше того, упродовж трьох років, за рахунок спрощеної процедури відкриття приватного садка, ми плануємо забезпечити усіх дітей дошкільного віку освітнім закладом», – роз’яснила Наталія Клочко.

Читайте також: У Львові змінили правила запису у дитсадки: 3 нововведення

Зокрема, як зазначила головний спеціаліст, зараз у Львові діють 95 закладів комунальної власності, 8 навчально-виховних комплексів (школа-садок або садок-школа) та 10 приватних дошкільних закладів. Усі вони підпорядковуються управлінню освіти міської ради.

Довідка: проект ;Tvoemisto.tv «Платформа консенсусу», що здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», сприяє встановленню у Львові триалогу між виконавчими органами міської ради, громадськими організаціями, ініціативами та представниками соціально-відповідального бізнесу. 

Підготувала Мар’яна Федина