У Самборі оглянули історію УГВР у поштових марках

logo


середа, 13 липня, 2016, 9:00
Львів

У Самборі оглянули історію УГВР у поштових марках

У Самборі оглянули історію УГВР у поштових марках

У Самборі оглянули історію УГВР у поштових марках

Учора в актовому залі Самбірської районної ради Львівської області презентовано пересувну філателічну виставки, присвячену 72-річниці утворення Української головної визвольної радіи та Українській повстанській армії.

Про це сьогодні, 13 липня, повідомив кореспондент IA ZIK

Автор експозиції – відомий український філателіст, громадський діяч з Києва Олександр Канівець.

Починаючи з 2013 року, пересувна виставка побувала в містах Києві, Тернополі, Івано-Франківську, Львові, Самборі та в селі Сприня під час святкування 72 річниці створення тут Української головної визвольної ради (УГВР).

Нагадаємо, що після введення в обіг перших державних поштових марок України, присвячених 100-річчю від дня народження провідників національного визвольного руху Романа Шухевича (введена в обіг 29.06.2007 р.) та Степана Бандери (введена в обіг 01.01.2009 р.), а також 65 років з часу створення Української головної визвольної ради (введена в обіг 27.11.2009 р.) зародилася унікальна історична можливість – вперше провести Всеукраїнську поштову естафету, приурочену ювілейній даті – 70-річчя створення Української аовстанської армії.

З цією метою Світовим ювілейним комітетом з відзначення 70-річчя створення УПА в 2012 році було прийняте відповідне рішення і створено оргкомітет. У свою чергу. Всеукраїнське Братство ОУН-УПА ім. генерал-хорунжого Романа Шухевича призначило відповідальних осіб в крайових (обласних) Братствах ОУН-УПА за проведення естафети. Вона стартувала 10 вересня 2012 року від Київського поштамту з Майдану Незалежності. Пройшла поетапно безперервно 36 діб згідно з графіком Київською, Вінницькою, Хмельницькою, Житомирською, Рівненською, Волинською, Тернопільською, Чернівецькою, Івано-Франківською, Закарпатською, Львівською областями – власне тими місцевостями, де в роки Другої світової війни та по її завершенні відбувся масовий національно-визвольний рух.

Естафета успішно фінішувала 14 жовтня 2012 року на Львівському головпоштамті під час урочистого спецпогашення франкувальним штемпелем «70 років УПА». За її результатами й була підготовлена філателічна експозиція, присвячена Українській головній визвольній раді та Українській повстанській армії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.