У закладах Львова з’явилися плакати з QR-кодами про рак молочної залози

logo


image

У Львові, Києві, Ужгороді, Чернівцях та Івано-Франківську в кав’ярнях розмістили плакати із картинами відомих художників та QR-кодами. Ці постери є частиною інформаційної кампанії фонду підтримки дорослих онкопацєнтів Inspiration Family. Коли код відскановують відвідувачі закладів, вони можуть дізнатися більше про проблему захворюваності на рак грубей.

Як розповіли 032.ua у пресслужбі фонду, зараз до проєкту долучилося 20 кав’ярень у згаданих містах. Плакати із картинами відомих художників розробила дизайнерка Катерина Стоцька. А ідея створення кампанії належить співзасновниці Inspiration Family – Дарині Брикайло. Жінка сама мала упередження щодо раку, адже вела здоровий спосіб життя й думала, що з нею ніколи цього не станеться. Але у 2016 році дізналася, що таки захворіла.

“Я не ходила на щорічні обстеження і навіть коли лікарі озвучили підозру, надіялася, що вони помиляються. За цей час я пройшла всі п’ять стадій від заперечення до прийняття, зрозумівши, що годування грудьми і здоровий спосіб життя — доволі слабенькі уявлення про безпеку. Схожі історії має багато жінок, яким діагностували рак молочної залози. Тому ми вирішили створити соціальний проект “Чи впевнена ти у своїх знаннях”, – пояснила Дарина Брикайло.

Раніше команда проєкту здійснила опитування в соцмережах серед жінок від 19 до 60 років і дізналася, що більшість нічого не знає про причини виникнення раку грудей. Авторка кампанії наголошує, що більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях, але українські жінки звертаються до лікарів, коли хвороба уже на ІІІ-ІV стадії і ефективність лікування знижується. “Тому так важливо жінкам до 39 років робити раз на рік УЗД грудей, а після 40 років — мамографію. Це усвідомлюють не всі, тому якщо ми маємо змогу не бути осторонь — нею варто скористатися”, — коментує Дарина Брикайло.

Окрім цього, один із київських закладів відмовився розмістити соціальні плакати, мовляв “У нас їдять люди”. Що ще раз доводить – стереотипи та упереджння міцно засіли в головах українців. Низка кав’ярень усе ж підтримала проєкт, вдалося розмістити картини і у діагностичних клініках, лабораторіях та навіть кінотеатрах.